Forside > Turneringer og resultater > Pulje > Komplet kampprogram

VolleyLigaen Herrer, VLH

Komplet kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
123012 25-09-19
kl. 20:30
ASV Elite Boldklubben Marienlyst Århus Gl. Stadionhal
1
3 - 0
123013 26-09-19
kl. 18:30
VK Vestsjælland Hvidovre VK Korsørhallen
1
3 - 1
123014 29-09-19
kl. 12:00
Amager VK Gentofte Volley Sundbyhal 2
1
0 - 3
123015 29-09-19
kl. 15:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Aalborg Volleyball Helle Hallen
1
3 - 0
123047 01-10-19
kl. 20:00
ASV Elite Nordenskov Ungdoms-og IF Århus Gl. Stadionhal
1
1 - 3
123049 01-10-19
kl. 20:30
Hvidovre VK Amager VK Frihedens Idrætscenter
1
3 - 1
123051 03-10-19
kl. 19:00
Aalborg Volleyball Middelfart VK Aalborg Stadionhal
1
1 - 3
123018 05-10-19
kl. 15:00
Gentofte Volley Middelfart VK Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123020 06-10-19
kl. 13:00
Amager VK VK Vestsjælland Sundbyhal 2
1
3 - 2
123017 06-10-19
kl. 15:00
Hvidovre VK Nordenskov Ungdoms-og IF Frihedens Idrætscenter
1
2 - 3
123019 06-10-19
kl. 16:00
Ishøj Volley ASV Elite Ishøj Idrætscenter
1
1 - 3
123048 09-10-19
kl. 19:00
Boldklubben Marienlyst VK Vestsjælland Marienlyst Centret Hal 1
1
3 - 0
123050 10-10-19
kl. 20:00
Gentofte Volley Ishøj Volley Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123022 12-10-19
kl. 15:00
ASV Elite Gentofte Volley Århus Gl. Stadionhal
1
0 - 3
123024 12-10-19
kl. 15:00
Boldklubben Marienlyst Hvidovre VK Marienlyst Centret Hal 1
1
3 - 0
123026 13-10-19
kl. 13:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Ishøj Volley Helle Hallen
1
3 - 0
123023 13-10-19
kl. 14:00
VK Vestsjælland Aalborg Volleyball Korsørhallen
1
3 - 0
123025 13-10-19
kl. 14:30
Amager VK Middelfart VK Sundbyhal 2
1
0 - 3
123021 20-10-19
kl. 15:00
Boldklubben Marienlyst Aalborg Volleyball Marienlyst Centret Hal 1
1
3 - 1
123038 20-10-19
kl. 15:00
Nordenskov Ungdoms-og IF VK Vestsjælland Helle Hallen
1
3 - 0
123028 26-10-19
kl. 15:00
Boldklubben Marienlyst Ishøj Volley Marienlyst Centret Hal 1
1
3 - 1
123027 26-10-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball Amager VK Aalborg Stadionhal
1
3 - 0
123029 27-10-19
kl. 15:00
Hvidovre VK ASV Elite Frihedens Idrætscenter
1
3 - 0
123054 29-10-19
kl. 19:00
Amager VK Ishøj Volley Sundbyhal 2
1
0 - 3
123052 29-10-19
kl. 20:00
ASV Elite Aalborg Volleyball Århus Gl. Stadionhal
1
3 - 0
123055 30-10-19
kl. 20:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Boldklubben Marienlyst Helle Hallen
1
3 - 0
123053 31-10-19
kl. 19:30
VK Vestsjælland Middelfart VK Korsørhallen
1
1 - 3
123056 31-10-19
kl. 20:00
Gentofte Volley Hvidovre VK Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123016 01-11-19
kl. 19:00
Middelfart VK Ishøj Volley Lillebæltshallen
1
3 - 0
123035 02-11-19
kl. 15:00
Gentofte Volley Nordenskov Ungdoms-og IF Kildeskovshal 1
1
3 - 2
123034 02-11-19
kl. 17:00
Boldklubben Marienlyst Amager VK Marienlyst Centret Hal 1
1
2 - 3
123032 03-11-19
kl. 14:00
VK Vestsjælland ASV Elite Korsørhallen
1
1 - 3
123033 03-11-19
kl. 15:00
Hvidovre VK Middelfart VK Frihedens Idrætscenter
1
0 - 3
123036 03-11-19
kl. 16:00
Ishøj Volley Aalborg Volleyball Ishøj Idrætscenter
1
2 - 3
123040 09-11-19
kl. 15:15
Middelfart VK Boldklubben Marienlyst Lillebæltshallen
1
3 - 1
123039 09-11-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball Gentofte Volley Aalborg Stadionhal
1
0 - 3
123037 09-11-19
kl. 16:00
ASV Elite Amager VK Århus Gl. Stadionhal
1
3 - 0
123041 10-11-19
kl. 15:00
Hvidovre VK Ishøj Volley Frihedens Idrætscenter
1
3 - 0
123030 14-11-19
kl. 20:30
Gentofte Volley VK Vestsjælland Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123081 16-11-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball Ishøj Volley Aalborg Stadionhal
1
1 - 3
123043 21-11-19
kl. 19:15
VK Vestsjælland Ishøj Volley Korsørhallen
1
3 - 0
123042 23-11-19
kl. 14:00
Middelfart VK ASV Elite Lillebæltshallen
1
3 - 0
123044 23-11-19
kl. 15:00
Gentofte Volley Boldklubben Marienlyst Kildeskovshal 1
1
3 - 1
123045 23-11-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball Hvidovre VK Aalborg Stadionhal
1
3 - 2
123046 24-11-19
kl. 18:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Amager VK Helle Hallen
1
3 - 0
123094 26-11-19
kl. 19:00
Amager VK Hvidovre VK Sundbyhal 2
1
2 - 3
123093 26-11-19
kl. 19:30
VK Vestsjælland Boldklubben Marienlyst Korsørhallen
1
0 - 3
123092 27-11-19
kl. 20:00
Nordenskov Ungdoms-og IF ASV Elite Helle Hallen
1
2 - 3
123096 28-11-19
kl. 19:00
Ishøj Volley Gentofte Volley Ishøj Idrætscenter
1
0 - 3
123095 28-11-19
kl. 20:15
Middelfart VK Aalborg Volleyball Lillebæltshallen
1
3 - 0
123059 30-11-19
kl. 15:00
Gentofte Volley Amager VK Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123060 30-11-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball Nordenskov Ungdoms-og IF Aalborg Stadionhal
1
0 - 3
123057 30-11-19
kl. 17:00
Boldklubben Marienlyst ASV Elite Marienlyst Centret Hal 1
1
3 - 1
123058 01-12-19
kl. 15:00
Hvidovre VK VK Vestsjælland Frihedens Idrætscenter
1
3 - 0
123061 01-12-19
kl. 16:00
Ishøj Volley Middelfart VK Ishøj Idrætscenter
1
0 - 3
123063 07-12-19
kl. 14:00
Middelfart VK Gentofte Volley Lillebæltshallen
1
0 - 3
123064 07-12-19
kl. 14:00
ASV Elite Ishøj Volley Århus Gl. Stadionhal
1
3 - 1
123065 07-12-19
kl. 16:00
VK Vestsjælland Amager VK Korsørhallen
1
2 - 3
123062 08-12-19
kl. 13:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Hvidovre VK Helle Hallen
1
3 - 0
123066 08-12-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball Boldklubben Marienlyst Aalborg Stadionhal
1
1 - 3
123031 10-12-19
kl. 19:30
Middelfart VK Nordenskov Ungdoms-og IF Lillebæltshallen
1
0 - 3
123070 14-12-19
kl. 14:00
Middelfart VK Amager VK Lillebæltshallen
1
3 - 0
123067 14-12-19
kl. 15:00
Gentofte Volley ASV Elite Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123068 14-12-19
kl. 16:00
Aalborg Volleyball VK Vestsjælland Aalborg Stadionhal
1
3 - 0
123069 15-12-19
kl. 15:00
Hvidovre VK Boldklubben Marienlyst Frihedens Idrætscenter
1
1 - 3
123071 15-12-19
kl. 16:00
Ishøj Volley Nordenskov Ungdoms-og IF Ishøj Idrætscenter
1
1 - 3
123072 19-01-20
kl. 13:00
Amager VK Aalborg Volleyball Sundbyhal 2
1
3 - 1
123076 19-01-20
kl. 13:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Middelfart VK Helle Hallen
1
1 - 3
123075 19-01-20
kl. 14:00
VK Vestsjælland Gentofte Volley Korsørhallen
1
0 - 3
123074 19-01-20
kl. 15:00
ASV Elite Hvidovre VK Århus Gl. Stadionhal
1
0 - 3
123073 19-01-20
kl. 16:00
Ishøj Volley Boldklubben Marienlyst Ishøj Idrætscenter
1
0 - 3
123097 23-01-20
kl. 18:30
Aalborg Volleyball ASV Elite Aalborg Stadionhal
1
3 - 0
123100 29-01-20
kl. 18:30
Boldklubben Marienlyst Nordenskov Ungdoms-og IF Marienlyst Centret Hal 1
1
3 - 0
123099 30-01-20
kl. 19:00
Ishøj Volley Amager VK Ishøj Idrætscenter
1
3 - 0
123078 30-01-20
kl. 19:30
Middelfart VK Hvidovre VK Lillebæltshallen
1
1 - 3
123098 31-01-20
kl. 20:00
Middelfart VK VK Vestsjælland Lillebæltshallen
1
3 - 1
123079 02-02-20
kl. 14:30
Amager VK Boldklubben Marienlyst Sundbyhal 2
1
1 - 3
123080 02-02-20
kl. 15:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Gentofte Volley Helle Hallen
1
0 - 3
123077 02-02-20
kl. 17:00
ASV Elite VK Vestsjælland Århus Gl. Stadionhal
1
3 - 0
123087 05-02-20
kl. 20:00
ASV Elite Middelfart VK Århus Gl. Stadionhal
1
3 - 0
123101 06-02-20
kl. 19:00
Hvidovre VK Gentofte Volley Frihedens Idrætscenter
1
0 - 3
123085 07-02-20
kl. 18:30
Boldklubben Marienlyst Middelfart VK Marienlyst Centret Hal 1
1
2 - 3
123084 08-02-20
kl. 15:00
Gentofte Volley Aalborg Volleyball Kildeskovshal 1
1
3 - 0
123083 09-02-20
kl. 14:00
VK Vestsjælland Nordenskov Ungdoms-og IF Korsørhallen
1
0 - 3
123082 09-02-20
kl. 16:00
Amager VK ASV Elite Sundbyhal 2
1
0 - 3
123086 09-02-20
kl. 16:00
Ishøj Volley Hvidovre VK Ishøj Idrætscenter
1
0 - 3
123089 15-02-20
kl. 15:00
Boldklubben Marienlyst Gentofte Volley Marienlyst Centret Hal 1
1
0 - 3
123091 16-02-20
kl. 14:00
Amager VK Nordenskov Ungdoms-og IF Sundbyhal 2
1
1 - 3
123090 16-02-20
kl. 15:00
Hvidovre VK Aalborg Volleyball Frihedens Idrætscenter
1
3 - 0
123088 16-02-20
kl. 16:00
Ishøj Volley VK Vestsjælland Ishøj Idrætscenter
1
2 - 3