Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Copenhagen Challenger 2

Copenhagen Challenger 2

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jacob Petersen (U21) - Nikola Lyø (U21) 135 135
2 Claes Wognsen - Lasse Hansen 119 119
3 Martin Kattner - Benjamin Jensen 103 103
3 Morten Hedegaard - Rasmus Møller (direkte kvalificeret til Elitedivisionen) 103 103
5 Jorge Rodriguez - Albert Rasmussen 75 75
5 Gonzalo Bidart - Hjalte Prag 75 75
7 Rasmus Hansen - Alan McKnight 61 61
8 Nicolai Houmann - Magnus Hovmann (fraskrivelse af seed) - -
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Morten Fog - Nilas Kristensen 75 75
2 August Olsen - Benedict Schulenburg 67 67
3 Gustav Jacobsen (U21) - Anton Stengaard 61 61
3 Jakob Østergaard - Søren Olivarius 61 61
5 Martin Gudmandsen - Bram Hansen 44 44
5 Anders Olesen - Andreas Foghsgaard 44 44
7 Mads Øhlenschläger - Alexander Prange 36 36
8 Thomas Gerds - Niklas Gerds 32 32
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Firat Kucukavci - Mads Kristensen - -
- Mads Tranemose - Lukas Lykke - -
1 Jeppe Pii - Patrick Michel 44 44
2 Andreas Prestel - johannes witt 40 40
3 Kim Bjørsted - Johan Hvitved 36 36
3 Peter Martin - Nathan Saksik 36 36
5 Sune Johansen - Jens Aaboe 26 26
5 Jonas Rasmussen - Christian Andersen 26 26
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Søren Bech - Sarawut Kumsangtong (tilmeldt efter tilmeldingsfrist) 26 26
2 Nikolaj Smith - Johannes Lindsten 24 24
3 Lars Hoffmann - Frederik Øhrgaard (tilmeldt efter tilmeldingsfrist) 21 21
4 Mathias Gjedsted - Samson Adsersen (tilmeldt efter tilmeldingsfrist) 17 17
Fraskrivelse af seedningspoint
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
8 Nicolai Houmann - Herre fraskrivelse af seed 55 -
8 Magnus Hovmann - Herre fraskrivelse af seed 55 55
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Josephine Kyhn - Caitlin Nyhus 135 135
2 Vanessa Richards - Amanda Andersen 119 119
3 Line Trans Hansen - Maja Egelund Andreasson 103 103
3 Cissy Hermanns - Maria Skotte 103 103
5 Bettina Bjerring - Johanne Heinsen 75 75
5 Trine Bak - Pernille Witt 75 75
7 Lise Nielsen - Florina Alexandru 61 61
8 Randy Mortensen - Vibeke Wallaert 55 55
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Shanna Jul Silvestri - Johanne Thomsen 75 75
2 Line Huusom - Maiken Rasmussen 67 67
3 Angela Vanek - Tereza Faitová 61 61
3 Martina Pesavento - Ines Caetano 61 61
5 Anna Volkovica - Irene Tosi 44 44
5 Danielle Nørager Johansen - Emilie Christiansen 44 44
7 Milena Vollmar - Charlotte Præst 36 36
8 Adina Oprean - Nora Holczer 32 32
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Tuule Treiberg - Anne Weiss 44 44
2 Sille Hansen - Mette Breuning (søgt wild card til Elitedivisionen) 40 40
3 Katrine Roesgaard - Emilie Gregersen 36 36
3 Kimie Bodin - Camilla Madsen 36 36
5 Maria Zaupper (U21) - Louise Zaupper 26 26
5 Freja Foged - Sidsel Hvidtfeldt Foged 26 26
7 Tina Aboude - Oksana Bondarenko 21 21
8 Monica Agnoletti - Eva Seerup 19 19
3. division (9 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Mika Gutsche - Laura Stoelting 26 26
2 Nana Hansen - Gitte Jørgensen 24 24
3 Rikke Krener-Mortensen - Ea Løwenstein 21 21
4 Cecilia Ryelund - Olivia Gerds 17 17
5 Sarah Jørgensen - Carla Guennewig 15 15
6 Mathilde Sardal - Nina Reindel 13 13
7 Jennifer Christensen - Line Qvist Stauersbøl 11 11
8 Christine Kragelund - Laura Jeppesen 9 9
9 Sidse Moltke - Amalie Andreasen 8 8
MIX (aflyst)