Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Kerteminde Semifinalestævne
Kerteminde Semifinalestævne
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
2P Herrer
2P Damer (hold flyttet til 4. division)
2P Mix
Ungdom Herrer U14/U16/U18 (hold flyttet til andre rækker)
Ungdom Damer U14/U16/U18
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Kristoffer Abell
-
Nicolai Houmann
300
300
2
Mads Møllgaard
-
Jacob Stormly
267
267
3
Jacob Brinck
-
Daniel Thomsen
235
235
4
Anders Hartmann
-
Martin Olesen
202
202
5
Sebastian Kaszas
-
Nikolaj Hjorth
178
178
6
Jesper Skovmark
-
Nicolai Jørgensen
154
154
7
Sebastian Højlund
-
Daniel Marsi
138
138
8
Marius Hansen (U18)
-
Christian Andersen (U18)
112
112
9
Arnaud Jéglot
-
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
100
100
10
Frederik Olsen
-
Benjamin Jensen
91
91
11
Joakim Engelbrecht
-
Devin O’Regan
82
82
12
Casper Bjerg
-
Niels Friis
73
73
13
Jorge Rodriguez
-
Lasse Hansen
66
66
14
Villads Napier (U16)
-
Kristoffer Bisgaard (U18)
60
60
15
Martin Kattner
-
Anders Jakobsen
54
54
16
Rasmus Nielsen
-
Anton Lydolff
48
48
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jonathan Krogh (U18)
-
Hjalmer Madsen (U18) (søgt wild card til elitedivision)
82
82
2
Kim Buchwald
-
Jacob Bech
73
73
3
Jacob Petersen (U21)
-
Nikola Lyø (U21)
66
66
4
erik sørensen
-
Thomas Gerds
54
54
5
Emil Bernberg (U18)
-
Peter Brinck (U18)
48
48
6
Mathias Jessen
-
Anton Stengaard
43
43
7
Martin Bülow-Nielsen
-
Simon Bitsch
39
39
8
Leo Christensen
-
Sune Andersen
36
36
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jonas Napier
-
Mikkel Hersløv
48
48
2
Alfred Østergaard (U21)
-
Magnus Jensen (U21)
43
43
3
Nikolai Haun
-
Jim Pedersen
39
39
4
Benjamin Zuko
-
Jeppe Holgersen
31
31
5
Asger Petersen
-
Leonard Guelzow
28
28
6
Mads Hove
-
Rasmus Hansen
25
25
7
Mikkel Lundgren
-
Hjalte Prag
22
22
8
Frederik Karlsen
-
Christian Post
19
19
3. division (16 hold-puljeinddeles torsdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Simon Uhrenholt (U18)
-
Laurits Thynebjerg (U18)
28
28
2
Rasmus Høyer
-
Mads Christensen (U21)
25
25
3
Tobias Christensen (U18)
-
Jakob Lauritsen (U18)
22
22
4
Andreas Jacobsen
-
Esben Svenningsen
16
16
5
Anton Spile (U18)
-
Villads Andersen (U16)
15
15
6
Pau Larsen
-
Mikkel Olsen
13
13
7
Andreas Wiese Dobel (U16)
-
Jonathan Vinther (U16)
12
12
8
Magnus Ravn
-
Jonas Studsgaard
10
10
3. division pulje B (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Morten Fog
-
Alan McKnight
28
28
2
Bastian Juul Larsen (U21)
-
Axel Larsen (U18)
25
25
3
Rasmus Bech
-
Laurids Sund
22
22
4
Mads Jaquet
-
Kasper Christensen
16
16
5
Martin Kristensen
-
Jonas Andersen
15
15
6
Jesper Madsen
-
Tonny Andersen
13
13
8
oscar Andersen
-
Nikolaj Dall
10
10
8
Simon Philipsen
-
Mads Færgemann
10
10
4. division pulje A (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Villads Zibert Juhl (U18)
-
Johan Gilberg (U18)
15
15
2
Cliff Emmen
-
Jimmy Kjelsgaard
13
13
3
Martin Bøjsen
-
Johnny Vesterbæk
12
12
4
Benjamin Olsen
-
Lasse Melbye
9
9
5
Lucas Troelsen (U16)
-
Søren Bertelsen (U16)
7
7
6
Peter Pedersen
-
Søren Steffensen
6
6
4. division pulje B (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Peter Østerberg
-
Thorbjørn Henriksen
15
15
2
Frederik Muchitsch
-
Lasse Pedersen
13
13
3
Anders Hornshøj
-
Christian Dall
12
12
4
Carl Vilstrup (HU18)
-
Alexander Nielsen (HU18)
9
9
5
David Sossna
-
Joakim Gyrup Hansen
7
7
6
Bastian Bentzen
-
Hannibal Dahl
6
6
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Asta Kjærgaard
-
Simone Marie Hansen
300
300
2
Tenna Donslund
-
Cecilie Steffens
267
267
3
Anneka Hastings
-
Signe Haaning
235
235
4
Freja Barkler
-
Caroline Krogh (U18)
202
202
5
Anna Hauge (U21)
-
Frida Lyø (U18)
178
178
6
Marie Egebjerg
-
Lise Andersen
154
154
7
Louise Bertelsen
-
Emilie Christensen (U21)
138
138
8
Trine Bak
-
Pernille Witt
112
112
9
Cirkeline Høg (U18)
-
Lea Føns (U21)
100
100
10
Caitlin Nyhus
-
Freja Foged
91
91
11
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
82
82
12
Ines Caetano
-
Martina Pesavento
73
73
13
Dorthe Windeleff
-
Jane Diederichsen
66
66
14
Bettina Bjerring
-
Sandra Tolstoy
60
60
15
Randy Mortensen
-
Vibeke Wallaert
54
54
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Marie Madsen
-
Marieke Brinck
82
82
2
Angela Vanek
-
Tuule Treiberg
73
73
3
Tuuliki Andersen
-
Eva Barkler
66
66
4
Christine Pabst
-
Andrea René Jørgensen
54
54
5
Vivi Buus
-
Karina Linde
48
48
6
Charlotte Præst
-
Christine Kragelund
43
43
7
Signe Mark
-
Katja Hansen
39
39
8
Irene Tosi
-
Anna Volkovica
36
36
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Kirstine Keller
-
Victoria Lippmann
48
48
2
Louise Monnerup
-
Line Fog Korntved
43
43
3
Anne-Marie Møller
-
Ann-Katrine Håkansson
39
39
4
Birna Eiríksdóttir
-
Lærke Bjerg
31
31
5
Kristine Ludvigsen
-
Karolina Babiuch
28
28
6
Mie Kjer Thomsen
-
Ronja Nielsen
25
25
7
Winnie Kjelsgaard
-
Nele Krenz
22
22
8
Mette Laursen
-
Astrid Maag
19
19
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Danielle Nørager Johansen
-
Maja Egelund Andreasson
28
28
2
Rikke Bøjsen
-
Gitte Guldager
25
25
3
Alexandra Karastathi
-
Eva Seerup
22
22
4
Helene Eriksen (U18)
-
Astrid Rasmussen (U18)
16
16
5
Sine Andreasen (U21)
-
Alma Madsen (U21)
15
15
6
Mila Lyø (U16)
-
Mille Bassøe (U14)
13
13
7
Line Brix
-
Emilie Christiansen (ønsket nedrykning)
12
12
8
Mette Mikkelsen
-
Monica Agnoletti
10
10
4. division (16 hold - puljeinddeles torsdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maria Nielsen
-
Caroline Gunnersen
15
15
2
Andrea Rasmussen
-
Sidsel Hvidtfeldt Foged
13
13
3
Lise Haun
-
Glennie Bang
12
12
4
Helle Graakjær Nielsen
-
Trine Kjeldsen
9
9
5
Tea Ougaard
-
Signe Sølyst
7
7
6
Mathilde Just
-
Karen Brødsgaard
6
6
7
Anna Hyldig Egebæk
-
Camille Frederiksen
4
4
4. division pulje B (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Agnes Mellmølle (U21)
-
Sofie Jensen
15
15
2
Maiken Vejrup
-
Trine Kristiansen
13
13
3
Sanne Møllegaard
-
Eva Thrane
12
12
4
Amalie Johansen
-
Cecilie Bach
9
9
5
Kirstine Vandborg
-
Line Overgaard
7
7
6
Lene Nelander Madsen
-
Mia Nelander Madsen
6
6
7
Marianne Overgaard
-
Lone Danvig Lydolff
4
4
8
Frederikke Schøn
-
Ida Jensen
3
3
Ej puljeinddelt
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
0
Cecilie Christensen
-
Agnes Mellmølle (U21)
-
-
0
Amalie Lachenmeier
-
Sofie Jensen
-
-
2P Herrer
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
I'd hit that!
-
-
2
Kjeldsen s
-
-
3
Bund i Top
-
-
4
Chipsklubben
-
-
5
Amandas sønner
-
-
6
øre
-
-
7
Grand e Kru
-
-
8
JoJo
-
-
2P Damer (hold flyttet til 4. division)
2P Mix
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
A leftie and a lame
-
-
2
Thomas og Line
-
-
3
Hjalte og Lone
-
-
4
Annie og Lasse
-
-
5
Nuka og Peter
-
-
6
Ana & Carlos
-
-
7
Charming
-
-
8
Jenni and Tobi
-
-
9
Jakob og Marie
-
-
10
swagnation
-
-
11
Heidi og Thomas
-
-
Ungdom Herrer U14/U16/U18 (hold flyttet til andre rækker)
HU16/18
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
HU14
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Ungdom Damer U14/U16/U18
DU16/18
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Alma Uhrenholt (U16)
-
Thilde Høg (U16)
21
21
2
Linnea Riis (U18)
-
Freja Linnet (U16)
36
36
3
Cille Møller-Petersen (U16)
-
Silje Skovsgaard (U16)
19
19
4
Lykke-Marie Lillerøj Frigaard (U14)
-
Cecilie Hyttel Langholm (U16)
17
17
5
Rumle Thrane (U14)
-
Lauge Landbo (U14)
21
21
5
Paula Rask (U16)
-
Aila Hanke (U16)
13
13
7
Anders Mellmølle (U14)
-
Villads Vestergaard (U14)
19
19
8
Asta Foged (U16)
-
Rosa Machon Balle (U16)
11
11
9
Gry Kirkegaard Madsen (U16)
-
Liva Normann Ellerød Andersen (U16)
9
9
10
Lærke Føns (U16)
-
Karoline Jensen Kjelde (U16)
8
8
11
Sofia Landbo (U16)
-
Kilenya Lafortune (U14)
7
7
DU14
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Julie Emmen (U18)
-
Sara Emmen (U14)
21
21
2
Karla Rask (U14)
-
Lotta Reinicke (U14)
21
21
3
Malthe Zibert Juhl (U14)
-
Emil Andre Juhl Hansen (U14)
21
21
4
Dyveke Borup-Raun (U14)
-
Cecilia Mathiasen (U14)
19
19
5
Mynte Dixen (U14)
-
Clara Skovsgaard (U14)
17
17
6
Nina Micinska (U14)
-
Mie Bertelsen (U14)
13
13