Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Hvidbjerg Pepsi MAX Grand Slam

Hvidbjerg Pepsi MAX Grand Slam

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jacob Brinck - Daniel Thomsen 300 300
2 Jacob Stormly - Mads Møllgaard 267 267
3 Sebastian Kaszas - Oliver Venndt Kaszas 235 235
4 Jakob Martens - Lars Mayland 202 202
5 Christoffer Gade - Casper Bjerg 178 178
6 Jesper Skovmark - Nicolai Jørgensen (makkerskift) 154 154
7 Anton Stengaard - Anders Jakobsen 112 112
7 Niels Friis - Mads Steffens 112 112
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Daniel Marsi - Sebastian Højlund 178 178
2 Kent Jensen - Mads Pedersen 154 154
3 Jesper Hansen - Claes Wognsen 138 138
4 Thor Wind - Martin Bülow-Nielsen 100 100
5 Benjamin Jensen - Frederik Olsen 91 91
6 Rasmus Hansen - Arnaud Jéglot 82 82
7 leon vester - Leo Christensen 73 73
8 Thomas Gerds - Gonzalo Bidart 66 66
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Vladislav Polodiuc - Andrejs Rumjancevs 91 91
2 Steffen Ravn - Martin Gudmandsen 82 82
3 Jesper Landbo - Steffen Bertelsen 73 73
4 Rasmus Jessen - Andreas Georgsen 60 60
5 Malthe Christensen (U21) - Emil Larsen (U21) 54 54
6 Anders Hauge (U21) - Jonas Petersen (U18) 48 48
7 Andreas Buchgraitz Jensen - Frederik Karlsen 43 43
8 Mikkel Hoff (U21) - Jeppe Hoff 39 39
3. division
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Søren Olivarius - Jakob Østergaard 54 54
2 Tobias Christensen (U18) - Jakob Lauritsen (U18) 48 48
3 claus møller - Thomas Nielsen 43 43
4 David Bording - Nicholas Egebak 36 36
5 Andreas Jacobsen - Christian Sand 31 31
6 David Sossna - Armin Hermes 28 28
4. division
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jens Eriksen - Jeppe Pii (tilmeldt efter tilmeldingsfristen) 31 31
2 Nicklas Lindennhoff - Jeppe Helsinghoff 28 28
3 Sebastian Jakobsen - Thorben Riis 25 25
4 Jesper Hede - Jesper Scott (ønsket nedrykning) 19 19
5 Lars Petersen - Ib Tørsleff (ønsket nedrykning) 16 16
6 Johnny Vesterbæk - Martin Bøjsen (tilmeldt efter tilmeldingsfristen) 13 13
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Jacob Petersen (U21) - Nikola Lyø (U21) (International deltagelse) - -
- Nicolai Houmann - Kristoffer Abell (International deltagelse) - -
- Anders Hartmann - Martin Olesen (international deltagelse) - -
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Simone Marie Hansen - Anneka Hastings (makkerskift) 300 300
2 Trine Bak - Pernille Witt 267 267
3 Astrid Mellmølle - Kathrine Brinck (U21) 235 235
4 Lise Andersen - Henriette Bjerrum 202 202
5 Vanessa Richards - Trine Kjelstrup 178 178
6 Louise Bertelsen - Emilie Christensen (U21) 154 154
7 Lulu Lyngholm - Line Høst 112 112
7 Amanda Andersen - Lise Nielsen 112 112
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Caitlin Nyhus - Freja Foged 178 178
2 Cissy Hermanns - Maria Skotte 154 154
3 Randy Mortensen - Vibeke Wallaert 138 138
4 Martina Pesavento - Renee Theoret 100 100
5 Louise Larsen - Karolina Babiuch 91 91
6 Anna Volkovica - Irene Tosi 82 82
7 Line Huusom - Angela Vanek 73 73
8 Mette Laursen - Astrid Maag 66 66
2. division (10 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Signe Mark - Katja Hansen 91 91
2 Rikke Bøjsen - Gitte Kring 82 82
3 charlotte præst - Christine Kragelund 73 73
4 Lotte Høst - Zita Bak-Jensen 60 60
5 Winnie Kjelsgaard - Nele Krenz 54 54
6 Ida Kathrine Toftgård - Freja Løkke 48 48
7 Sofie Jensen - Nina Eilertsen 43 43
8 Amalie Johansen - Johanna Haaland 39 39
9 Ea Løwenstein - Maj Kornø 36 36
10 Mette Platz - Heidi Johansen 31 31
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Sofia Bisgaard (U21) - Clara Windeleff (U21) - -
2P Herrer - oprettes ikke
2P Damer - oprettes ikke
2P Mix
2P Mix
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Thomas og Line - -
2 AKA løberen og stolpen - -
3 Allerødderne - -
4 Karina og Henrik - -
5 Hold da helt ferie - -
6 Schaldemose - -
7 Charming - -
8 StorMia glas vand - -
9 Radiserne - -
10 Det Rene Guld - -
11 Tove og Jakob - -
Ungdom Herrer U14/U16/U18 - oprettes ikke
Ungdom Damer U14/U16/U18
U14
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Lauge Landbo (U14) - Rumle Thrane (U14) 21 21
2 Mynte Dixen (U14) - Clara Skovsgaard (U14) 21 21
3 Mie Bertelsen (U14) - Nina Micinska (U14) 19 19
DU16
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Alma Uhrenholt (U16) - Thilde Høg (U16) 21 21
2 Cille Møller-Petersen (U16) - Silje Skovsgaard (U16) 19 19
3 Sofia Landbo (U16) - Kilenya Lafortune (U14) 17 17
4 Edel Borup-Raun (U16) - Lina Molnar (U16) 13 13