Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Kolding Master
Kolding Master
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jacob Brinck
-
Nicolai Jørgensen
200
200
2
Mads Steffens
-
Niels Friis
178
178
3
Patrick Jørgensen
-
Jesper Skovmark
157
157
4
Casper Bjerg
-
Christoffer Gade
135
135
5
Marius Hansen (U18)
-
Christian Andersen (U18)
119
119
6
Jonathan Krogh (U18)
-
Hjalmer Madsen (U18)
103
103
7
Jacob Petersen (U21)
-
Nikola Lyø (U21)
75
75
7
Kent Jensen
-
Anders Mathiesen
75
75
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rasmus Nielsen
-
Anton Lydolff (søgt wild card til 1. division)
119
119
2
Jeppe Holgersen
-
Benjamin Zuko
103
103
3
Kim Buchwald
-
August Jelert
92
92
4
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
-
Thorbjørn Henriksen
67
67
5
Emil Bernberg (U18)
-
Peter Brinck (U18)
61
61
6
Leo Christensen
-
Sune Andersen
55
55
7
Christopher Bilberg
-
Mikkel Aarøe
49
49
8
Kim Bjørsted
-
Benjamin Jensen
44
44
2. division (9 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Vladislav Polodiuc
-
Andrejs Rumjancevs
61
61
2
Pau Larsen
-
Mikkel Olsen
55
55
3
Anders Hauge (U21)
-
Jonas Petersen (U18)
49
49
4
Fedor Romanovschi
-
claus møller
40
40
5
Jesper Landbo
-
Frederik Muchitsch
36
36
6
Villads Andersen (U16)
-
Per Andersen
32
32
7
Toke Meyer
-
Mads Færgemann (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
29
29
8
Simon Philipsen
-
Oliver Schiellerup
26
26
9
Lasse Melbye
-
Benjamin Olsen (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
24
24
3. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Berglind Jonsdottir
-
Elisabet Einarsdottir
200
200
2
Line Trans Hansen
-
Astrid Mellmølle
178
178
3
Maja Pilgaard
-
Tenna Donslund
157
157
4
Asta Kjærgaard
-
Simone Marie Hansen
135
135
5
Maria Tyndeskov
-
Frederikke Jensen
119
119
6
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
103
103
7
Anna Hauge (U21)
-
Frida Lyø (U18)
75
75
7
Vanessa Richards
-
Anneka Hastings
75
75
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Frederikke Krogh (U21)
-
Caroline Krogh (U18) (tildelt wild card til 1. division)
119
119
2
Josephine Kyhn
-
Caitlin Nyhus (søgt wild card til Elitedivision)
103
103
3
Dorthe Windeleff
-
Jane Diederichsen
92
92
4
Amanda Andersen
-
Sandra Tolstoy
67
67
5
Laura Andresen
-
Lea Føns (U21)
61
61
6
Ioana Poenaru (U21)
-
luise Jensen
55
55
7
Andrea René Jørgensen
-
Christine Pabst
49
49
8
Vivi Buus
-
Karina Linde
44
44
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Louise Monnerup
-
Line Fog Korntved
61
61
2
Emilie Christiansen
-
Emina Cikotic
55
55
3
Victoria Lippmann
-
Lærke Bjerg
49
49
4
Irene Tosi
-
Tereza Faitová
40
40
5
Jane Bech Mathiesen
-
Line Christensen
36
36
6
Louise Larsen
-
Siv Lajlev
32
32
7
Astrid Maag
-
Mette Laursen
29
29
8
charlotte præst
-
Milena Vollmar
26
26
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sille Hansen
-
Mette Breuning
36
36
2
Line Christensen
-
Adina Oprean
32
32
3
Luna Sparre
-
Nele Krenz
29
29
4
Anja Vejrum
-
Tina Aboude
24
24
5
Monica Agnoletti
-
Elisabetta Taschini
21
21
6
Maria Wieborg
-
Katrine Holsting
19
19
7
Mie Kjer Thomsen
-
mette Steffens (tilmeldt rettidigt)
17
17
8
Winnie Kjelsgaard
-
Charlotte Krarup
15
15
4. division (11 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Heidi Johansen
-
Eva Olsen
21
21
2
Tina Damgaard
-
Diana Christiansen
19
19
3
Charlotte Larsen
-
Rikke Sørensen
17
17
4
Camilla Thomassen
-
Mille Kristensen (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
13
13
5
Thea Lykkegaard Møller
-
Anne Jensen
11
11
6
Maria Andersen
-
Anna Hansen
9
9
7
Kirstine Vandborg
-
Anna Ernst (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
8
8
8
Amalie Johansen
-
Cecilie Bach
7
7
9
Nanna Gadeberg
-
Line Brix
6
6
10
Line Overgaard
-
Andrea Rasmussen
5
5
10
Sara Jensen
-
Amalie Kristine Braad
5
5