Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Ikast Challenger 1
Ikast Challenger 1
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold-afvikles på Hjertet)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Christoffer Gade
-
Casper Bjerg
135
135
2
Jonathan Krogh (U18)
-
Hjalmer Madsen (U18) (direkte kvalificeret til Elitedivision)
119
119
3
Rasmus Nielsen
-
Mads Steffens
103
103
3
Jacob Brinck
-
Peter Brinck (U18) (fraskrivelse af seed)
-
-
5
Anton Stengaard
-
Mathias Jessen
75
75
5
Jacob Oppenheim
-
Anders Hoyer (tildelt wild card til Elitedivisionen)
75
75
7
Christian Sørensen
-
Anders Jakobsen
61
61
8
Marius Hansen (U18)
-
Mads Christensen (U21)
55
55
1. division (8 hold-afvikles på Hjertet)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
-
Anton Lydolff (søgt wild card til Elitedivision)
75
75
2
Alfred Østergaard (U21)
-
Magnus Jensen (U21)
67
67
3
Kent Jensen
-
Andrejs Rumjancevs
61
61
3
Nikolai Haun
-
Jim Pedersen
61
61
5
Leo Christensen
-
Sune Andersen
44
44
5
Jacob Petersen (U21)
-
Nikola Lyø (U21)
44
44
7
Benjamin Zuko
-
Mads Pedersen
36
36
8
Jeff Jørgensen
-
Sylvester Ditlevsen
32
32
2. division (8 hold-afvikles på Hjertet)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Simon Uhrenholt (U18)
-
Laurits Thynebjerg (U18)
44
44
2
nick jensen
-
Sune Elmose
40
40
3
Jesper Landbo
-
Steffen Bertelsen
36
36
3
Asger Petersen
-
Vladislav Polodiuc
36
36
5
Leo Meyer-Jensen (U21)
-
Robert Grundsøe (U21)
26
26
5
Andreas Georgsen
-
Rasmus Jessen
26
26
7
Jakob Lauritsen (U18)
-
lars søndergaard
21
21
8
Mads Jaquet
-
Armin Majidivash (U21) (direkte kvalificeret til 2. division)
19
19
3. division (8 hold afvikles ved ISI)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Patrick Jørgensen
-
Søren Bertelsen (U16) (ønsket nedrykning og fraskrivelse af seed)
26
26
2
Fedor Romanovschi
-
Vladimir Rocin
24
24
3
Bastian Kapela (U18)
-
simon Ravn
21
21
4
Steffen Vestergaard
-
Jeppe Ravn
17
17
Fraskrivelse af seed
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
3
Jacob Brinck
-
Herre fraskrivelse af seed
103
-
3
Peter Brinck (U18)
-
Herre fraskrivelse af seed
103
103
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold-afvikles ved ISI)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Caroline Krogh (U18)
-
Frida Lyø (U18)
135
135
2
Cirkeline Høg (U18)
-
Lea Føns (U21)
119
119
3
Tenna Donslund
-
Henriette Bjerrum
103
103
3
Line Høst
-
Anna Hauge (U21)
103
103
5
Louise Bertelsen
-
Emilie Christensen (U21)
75
75
5
Marieke Brinck
-
Marie Madsen
75
75
7
Dorthe Windeleff
-
Jane Diederichsen
61
61
8
Louise Larsen
-
Karolina Babiuch
55
55
1. division (8 hold-afvikles ved ISI)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Ioana Poenaru (U21)
-
luise Jensen
75
75
2
Tuuliki Andersen
-
Eva Barkler
67
67
3
Andrea René Jørgensen
-
Christine Pabst
61
61
3
Thea Böttcher
-
Nanna Damgaard
61
61
5
Jane Bech Mathiesen
-
Line Christensen
44
44
5
Vivi Buus
-
Karina Linde
44
44
7
Helene Eriksen (U18)
-
Astrid Rasmussen (U18) (direkte kvalificeret til 1. division)
36
36
8
Winnie Kjelsgaard
-
Nele Krenz
32
32
2. division (8 hold-afvikles ved ISI)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Victoria Lippmann
-
Emilie Christiansen
44
44
2
Kirstine Keller
-
Lærke Bjerg
40
40
3
Signe Mark
-
Katja Hansen
36
36
3
Melanie Lunding
-
Freja Løkke
36
36
5
Rikke Bøjsen
-
Rikke Sørensen
26
26
5
Rikke Christensen (U18)
-
Sarah Karoline Boe Sørensen (U18)
26
26
7
Lotte Høst
-
Zita Bak-Jensen
21
21
8
Gitte Kring
-
Charlotte Larsen
19
19
3. division (8 hold-afvikles ved ISI)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Trine Blytner
-
Britta Bjerregaard
26
26
2
Anja Kjærsgaard
-
Marie Damsgaard
24
24
3
Andrea Rasmussen
-
Line Overgaard
21
21
4
Katrine Kjærsgaard (U18)
-
Laura Astrup (U18)
17
17
5
Kathrine Uhrenholt
-
Mia Nielsen
15
15
6
Sarah Bertelsen
-
Benedicte Lund
13
13
Ej puljeinddelt
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
0
Ida Lau (U18)
-
Rikke Christensen (U18)
-
-