Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Kolding Master 2
Kolding Master 2
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mads Rosager
-
Jacob Brinck (U21)
200
200
2
Daniel Thomsen
-
Morten Overgaard
178
178
3
Jacob Stormly
-
Nicolai Houmann (søgt wild card til Elitedivision)
157
157
4
Anders Hartmann
-
Jonathan Lier Møller
135
135
5
Niels Friis
-
Mads Steffens
119
119
6
Jesper Skovmark
-
Nicolai Jørgensen
103
103
7
Anders Mathiesen
-
Jeppe Tryggedsson
75
75
7
Daniel Marsi
-
Sebastian Højlund
75
75
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Frederik Olsen
-
Anton Svaneborg
119
119
2
Jesper Hansen
-
Jakob Østergaard
92
92
3
Claes Wognsen
-
Lasse Hansen
67
67
4
Martin Kattner
-
Søren Boelt Tyndeskov
61
61
5
Joakim Engelbrecht
-
Frederik Bro-Jørgensen
55
55
6
Mads Hilligsøe
-
Steffen Hansen (søgt wild card til 1. division)
49
49
7
Jesper Christoffersen
-
Leo Christensen
44
44
8
Jacob Pitters
-
Martijn Van Der Aa
40
40
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Oskar Madsen (U21)
-
Kim Buchwald
55
55
2
Flemming Andersen
-
Andreas Allen
49
49
3
Marius Hansen (U16)
-
Magnus Jensen (U18)
44
44
4
Mads Pedersen
-
Benjamin Zuko
36
36
5
Andreas Georgsen
-
Rasmus Jessen
32
32
6
Rasmus Hansen
-
Martin Guldberg-Petersen
29
29
7
Jacob Petersen (U18)
-
Nikola Lyø (U18)
26
26
8
Emil Bernberg (U16)
-
Kristoffer Bisgaard (U16)
24
24
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Daniel Gordon
-
Kalle Madsen (direkte kvalifikation til 3. division)
32
32
2
Kent Jensen
-
Jegors Kirilovskis
29
29
3
Pau Larsen
-
Mikkel Olsen
26
26
4
Christopher Bilberg
-
Esben Andersen
21
21
5
Martin Gudmandsen
-
erik sørensen
19
19
6
Martin Bøjsen
-
claus møller
17
17
7
Anton Spile (U14)
-
Andreas Brinck (U14)
15
15
8
Jimmy Kjelsgaard
-
Malthe Josephsen
13
13
4. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Flemming Olufsen
-
Mats Jürgensen
19
19
2
Uthen Khamproh
-
Søren Bech
17
17
3
Mikkel Jakobsen
-
Jens Kruse
15
15
4
Søren Bregnhøj
-
Jonas Andersen
11
11
5
Mads Bjerring
-
Emil Ørsnes Larsen
9
9
6
Jeppe Kjeldsen (U18)
-
Kalle Kjeldsen (U14)
8
8
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sofia Bisgaard (U18)
-
Clara Windeleff (U18)
200
200
2
Helle Søndergård
-
Astrid Mellmølle (U21)
178
178
3
Signe Haaning
-
Anneka Hastings
157
157
4
Maria Tyndeskov
-
Sara Stief
135
135
5
Frederikke Jensen
-
Amanda Andersen
119
119
6
Freja Barkler (U21)
-
Charlene Manuella Johnsen (U21)
103
103
7
Anna Hauge (U18)
-
Frida Lyø (U16)
75
75
7
Lulu Lyngholm
-
Anne Søndergård
75
75
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mikala Mogensen
-
Nikoline Mogensen (tildelt wild card og seed til 1. division)
119
119
2
Pernille Witt
-
Trine Bak
92
92
3
Louise Bertelsen
-
Emilie Christensen (U21)
67
67
4
Emilie Glad Bak
-
Trine Kjelstrup
61
61
5
Tine Meyhoff
-
Danieke Prins (makkerskift pga. skade)
55
55
6
Christina Brandt
-
Dominika Dawid
49
49
7
Lise Andersen
-
Cecilie Steffens
44
44
8
Lise Nielsen
-
Johanne Heinsen
40
40
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Randy Mortensen
-
Vibeke Wallaert
55
55
2
Kathrine Brinck (U21)
-
Marieke Brinck
49
49
3
Dorthe Windeleff
-
Jane Diederichsen
44
44
4
Jane Bech Mathiesen
-
Ioana Poenaru (U18)
36
36
5
Agnes Mellmølle (U18)
-
Frida Brinck (U18)
32
32
6
Lotte Høst
-
Zita Bak-Jensen
29
29
7
Anne Monnerup
-
Line Fog Korntved
26
26
8
Louise Larsen
-
Karolina Babiuch
24
24
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Laura Andresen
-
Victoria Lippmann
32
32
2
Lea Føns (U18)
-
Caroline Jensen (U18)
29
29
3
Gitte Kring
-
Anita Schønemann
26
26
4
Kristine Ludvigsen
-
lone larsen
21
21
5
Irene Tosi
-
Anna Sliwinska
19
19
6
Winnie Kjelsgaard
-
Rikke Bøjsen
17
17
7
Rasa Sklizmantaite
-
Emina Cikotic (U21)
15
15
8
Signe Grave Hansen
-
Andrea René Jørgensen
13
13
4. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Siv Lajlev
-
Vivi Buus
19
19
2
Mette Platz
-
Heidi Johansen
17
17
3
Lærke Bjerg
-
Lynn Hipp
15
15
4
Kirstine Christensen
-
Emilie Christiansen
11
11
5
Sandra Pedersen
-
Inta Andersen
9
9
6
Anna Ernst
-
Andrea Rasmussen
8
8
7
Cecilie Bach
-
Amalie Johansen
7
7