Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Kolding Master 1
Kolding Master 1
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elite/division (8 hold -afvikles søndag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Nikolaj Hjorth (C)
-
Kristoffer Abell (C) (fraskivelse af seed)
-
-
2
Morten Overgaard (C)
-
Daniel Thomsen (C)
178
178
3
Mads Rosager (C)
-
Jacob Brinck (U21) (C)
157
157
3
markus Sørensen (C)
-
Nikolaj Christensen (C)
157
157
5
Rasmus Nielsen (C)
-
Anders Mathiesen (C)
119
119
5
Sebastian Højlund (C)
-
Mads Steffens (C)
119
119
7
Nicolai Jørgensen (C)
-
Jesper Skovmark (C)
92
92
8
Jes Fald (C)
-
Mikkel Hoff (U21) (C)
75
75
1. division (8 hold - afvikles søndag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anders Hartmann (C)
-
Jonathan Lier Møller (tildelt wild card til 1.division) (C)
119
119
2
Mads Hilligsøe (C)
-
Thor Wind (C)
92
92
3
Jacob Pitters (C)
-
Jeppe Tryggedsson (C)
67
67
3
Thorbjørn Henriksen (C)
-
Peter Østerberg (C)
67
67
5
leo christensen (C)
-
Sune Andersen (C)
55
55
5
Rasmus Hansen (C)
-
Thor Søgaard (C)
55
55
7
Claes Wognsen (C)
-
Frederik Bro-Jørgensen (C)
44
44
8
Alex Sørensen (C)
-
Karl Lundbeck Fuglsbjerg (C)
40
40
2. division (8 hold - afvikles søndag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anders Jakobsen (C)
-
Christian Sørensen (C)
55
55
2
Andreas Gormsen (C)
-
Mathias Jessen (C)
49
49
3
Jesper Hansson (C)
-
Lasse Hansen (C)
44
44
3
William Eskildsen (C)
-
Frederik Olsen (C)
44
44
5
Mads Christensen (U18) (C)
-
Emil Larsen (U18) (C)
32
32
5
Jeff Jørgensen (C)
-
Simon Førrisdahl (C)
32
32
7
Flemming Andersen (C)
-
Jonathan Walsoe (C)
26
26
8
Morten Vesterskov (C)
-
Mikkel Madsen (C)
24
24
3. division (8 hold - afvikles søndag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jim Pedersen (C)
-
Nikolai Haun (C)
32
32
2
Joakim Engelbrecht (C)
-
Kasper Thorsen (C) (søgt wild card til 1. division)
29
29
3
Diego Rodrigues (C)
-
Joachim Sejr (C)
26
26
3
Gonzalo Bidart (C)
-
Alan McKnight (C)
26
26
5
Rasmus Pedersen (C)
-
Benjamin Zuko (C)
19
19
5
Albert Ellegaard (U21) (C)
-
Magnus Hansen (C)
19
19
7
Jesper Madsen (C)
-
Tonny Andersen (C)
15
15
8
Jimmy Kjelsgaard (C)
-
Malthe Josephsen (C)
13
13
4. division (10 hold - afvikles søndag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Peter Hansen (C)
-
Christoffer Gade (C)
19
19
2
Frederik Dahl (C)
-
Tobias Kjær (C)
17
17
3
Rasmus Mikelsons (C)
-
Ulrik Dahl (U21) (C) (søgt wild card til Elitedivisionen)
15
15
4
Kent Jensen (C)
-
Jegors Kirilovskis (C)
11
11
5
Krisjanis Klavins-Klava (C)
-
Mindaugas Navickas (C)
9
9
6
Nilas Kristensen (C)
-
Ralf Rulka (C)
8
8
7
Rasmus Høyer (U21) (C)
-
Torben Høegh (C)
7
7
8
Frederik Øhrgaard (C)
-
Tobias Walsøe (C)
6
6
9
Karsten Strandridder (C)
-
Jesper Kjelde (C)
5
5
10
Jamie Møller (C)
-
Silas Eriksen (C)
4
4
Fraskrivelse af seed
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Nikolaj Hjorth (C)
-
Herre fraskrivelse af seed
200
200
-
Kristoffer Abell (C)
-
Herre fraskrivelse af seed
200
-
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold - afvikles lørdag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Line Trans Hansen (C)
-
Clara Windeleff (U18) (C)
200
200
2
Helle Søndergård (C)
-
Astrid Mellmølle (U21) (C)
178
178
3
Lulu Lyngholm (C)
-
Line Høst (C)
157
157
3
Simone Marie Hansen (C)
-
Maria Tyndeskov (C)
157
157
5
Trine Bang (C)
-
Jannie Rasmussen (C)
119
119
5
Freja Barkler (U21) (C)
-
Charlene Manuella Johnsen (U21) (C) (søgt wild card til Elitedivision)
119
119
7
Tine Meyhoff (C)
-
Caitlin Nyhus (C)
92
92
8
Louise Bertelsen (C)
-
Emilie Christensen (U21) (C)
75
75
1. division (8 hold - afvikles lørdag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maja Pilgaard (C)
-
Danieke Prins (C) (justeret seed)
119
119
2
Rikke Larsen (C)
-
Asta Kjærgaard (C)
92
92
3
dorthe windeleff (C)
-
jane diederichsen (C)
67
67
3
Majken Asmussen (C)
-
Sanne Olesen (C) (søgt wild card til Elitedivisionen)
67
67
5
Eva Barkler (C)
-
Tuuliki Andersen (C)
55
55
5
Anya Tolstoy (C)
-
Lise Nielsen (C)
55
55
7
Cecilie Steffens (C)
-
Michelle Hemmingsen (C)
44
44
8
Danielle Nørager Johansen (C)
-
Mette Mathiasen (C)
40
40
2. division (8 hold - afvikles lørdag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lise Andersen (C)
-
Marie Egebjerg (C)
55
55
2
Anne Søndergård (C)
-
Dominika Dawid (C)
49
49
3
Rebekka Leitzke (C)
-
Maria Zaupper (U18) (C)
44
44
3
Jane Bech Mathiesen (C)
-
line christensen (C)
44
44
5
Anne Monnerup (C)
-
Line Fog Korntved (C)
32
32
5
Laura Andresen (C)
-
Freja Gørtz (U21) (C)
32
32
7
Lotte Høst (C)
-
Lisa Klemm (C)
26
26
8
Lærke Bjerg (C)
-
Birna Eiríksdóttir (C)
24
24
3. division (8 hold - afvikles lørdag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maja Egelund Andreasson (C)
-
Victoria Lippmann (C)
32
32
2
Kathrine Brinck (U21) (C)
-
Josefine Lyholm (U21) (C) (Søgt wild card til Elitedivisionen)
29
29
3
Tuule Treiberg (C)
-
Maria Bjørn (C)
26
26
3
Maja Landberg Sørensen (C)
-
Teresa Nielsen (C)
26
26
5
Charlotte Krarup (C)
-
Rikke Bøjsen (C)
19
19
5
Mie Kjer Thomsen (C)
-
Signe Grave Hansen (C)
19
19
7
Justina Karatas (C)
-
Rasa Sklizmantaite (C)
15
15
8
Grith Pedersen (C)
-
Anna Ernst (C)
13
13
4. division (5 hold - afvikles lørdag i Kolding)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mathilde Just (C)
-
Pia Rasmussen (C)
19
19
2
Heidi Johansen (C)
-
Mette Platz (C)
17
17
3
Line Overgaard (U21) (C)
-
Emina Cikotic (U21) (C)
15
15
4
Thea Lykkegaard Møller (C)
-
Lina Dubina (C)
11
11
5
Winnie Kjelsgaard (C)
-
Nele Krenz (C)
9
9