Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Pepsi MAX Tour finale

Pepsi MAX Tour finale

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Kristoffer Abell - Martin Trans 300 300
2 Jacob Stormly - Nicolai Houmann 267 267
3 Daniel Thomsen - Morten Overgaard 235 235
4 Jacob Brinck (U21) - Bo Søderberg (makkerskift pga. skade - tildelt seed) 202 202
5 Peter Kildegaard - Christopher Secher (Tildelt wildcard og justeret seed) 178 178
6 Oliver Venndt Kaszas - Sebastian Kaszas 154 154
7 Daniel Jonassen - Mikkel Hoff (U18) 138 138
8 Anders Hartmann - Joshua Wölfel (Tildelt Wildcard og justeret seed) 112 112
9 Rasmus Nielsen - Anders Jakobsen 100 100
10 Jes Fald - Jørgen Wissing 91 91
11 Jakob Martens - Thomas Haugaard 82 82
12 Martin Kattner - Demitri Kristian Margaris 73 73
13 Anton Svaneborg - Frederik Olsen 66 66
14 Andreas Gormsen - Karl Lundbeck Fuglsbjerg (makkerskift pga. skade) 60 60
15 Jacob Pitters - Jeppe Tryggedsson 54 54
16 Søren Boelt Tyndeskov - Ulrich Tyndeskov 48 48
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 David Bording - Mads Møllgaard 82 82
2 Thor Wind - Jorge Rodriguez 73 73
3 Jonathan Walsoe - Thor Søgaard 66 66
4 Andreas Allen - Claes Wognsen 54 54
5 Daniel Marsi - Jeff Jørgensen 48 48
6 Christopher Bilberg - Arnaud Jéglot 43 43
7 Morten Vesterskov - Mikkel Madsen 39 39
2. division (4 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Rasmus Bech - Laurids Sund 48 48
2 Joakim Engelbrecht - Alfredo Laferte 43 43
3 Esben Andersen - Jesper Hansen 39 39
4 Sof Thrane - Steen-Ulrik Ipsen 31 31
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Frederik Bro-Jørgensen - Mathias Olesen (trukket) - -
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Berglind Jonsdottir - Elisabet Einarsdottir 300 300
2 Sofia Bisgaard (U18) - Cecilie Olsen 267 267
3 Frederikke Jensen - Signe Haaning 235 235
4 Helle Søndergård - Simone Marie Hansen 202 202
5 Clara Windeleff (U18) - Astrid Mellmølle (U21) 178 178
6 Maria Tyndeskov - Line Trans Hansen 154 154
7 Sara Stief - Freja Barkler (U21) 138 138
8 Trine Bak - Pernille Witt 112 112
9 Amanda Andersen - Charlotte Krøyer 100 100
10 Line Høst - Lulu Lyngholm 91 91
11 Tine Meyhoff - Sandra Tolstoy 82 82
12 Emilie Glad Bak - Freja Foged 73 73
13 Anne Søndergård - Marie Finnerup 66 66
14 Malene Rask - Maja Pilgaard 60 60
15 Angela Vanek - Tuule Treiberg 54 54
16 Anne Monnerup - Line Fog Korntved 48 48
1. division (6 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Anna Sliwinska - Natasza Wilczynska 82 82
2 Nana Hansen - Gitte Jørgensen 73 73
3 Maria Nielsen - Ann-Katrine Håkansson 66 66
4 Randy Mortensen - Ann-Sofie Olsen 54 54
5 Mette Mikkelsen - Nina Starch-Hytoft 48 48
6 Milena Vollmar - lærke høyer (makkerskift pga. skade) 43 43
40+ Herrer
Pulje 1
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Lars Mayland - Teis Corneliussen (8 guld,10 sølv,5 bronze) 100 100
2 Lars Lunde - Glen Hytoft (4-5-2) 89 89
3 Andreas Olesen - Thomas Lyø (4-3-2) 78 78
4 leo christensen - Sune Andersen 67 67
5 Allan Holck Andersen - Jesper Christoffersen 59 59
6 Mikkel Olsen - Pau Larsen 51 51
7 Martin Gudmandsen - Jacob Mygind 46 46
8 Mads Hove - Mikkel Hersløv (4 bronze) 37 37
9 Jesper Hansson - Johnny Vellejus Sørensen 33 33
10 brian berthou - claus møller 30 30
11 Søren Andersen - Peter Holland-Fischer 27 27
12 Jeppe Brinck - Lars Rasmussen 24 24
13 Bjarke Jespersen - kasper kristiansen 22 22
14 Rasmus Fischer - Martin Wiese 20 20
40+ Damer
Pulje 1
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Karin Iversen - Line Nielsen 100 100
2 Marie Madsen - dorthe windeleff 89 89
3 Mette Krogh-Jespersen - Sofie Bai 78 78
4 Lene Madsen - Alice Frank 67 67
DM HU21
Pulje 1
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Malthe Christensen (U16) - Victor Wellendorf (U16) 178 178
2 Kristoffer Bisgaard (U14) - Villads Napier (U14) 138 138
3 Robert Grundsøe (U16) - Emil Larsen (U18) 100 100
4 Jonathan Krogh (U16) - Emil Bernberg (U16) (makkerskift pga. skade) 91 91
5 Alfred Østergaard (U18) - Kristian Kold (U18) 82 82
6 Hjalmer Madsen (U14) - Anton Spile (U14) 73 73
7 Samir Seyed (U16) - Leo Meyer-Jensen (U16) 66 66
8 Andreas Wiese Dobel (U14) - Karl Larsen (U14) 60 60
DM DU21
Pulje 1
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Caroline Krogh (U16) - Frederikke Krogh (U18) 178 178
2 Frida Brinck (U16) - Agnes Mellmølle (U18) 138 138
3 Frida Lyø (U16) - Anna Hauge (U16) 100 100
4 Emilie Christensen (U18) - Maria Zaupper (U18) 91 91
5 Sif Barkler (U18) - Sofie Jensen (U21) 82 82
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Sofie Østerberg (U21) - Cecilie Steffens (U21) (trukket med skade) - -