Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Hornbæk Semifinalestævne
Hornbæk Semifinalestævne
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mads Rosager
-
Jacob Brinck (U21)
300
300
2
Jacob Stormly
-
Nicolai Houmann
268
268
3
Daniel Thomsen
-
Morten Overgaard
235
235
4
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
202
202
5
Niels Friis
-
Casper Bjerg
178
178
6
Jakob Martens
-
Thomas Haugaard
154
154
7
Jesper Skovmark
-
Jakob Østergaard
138
138
8
Mikkel Aarøe
-
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
112
112
9
Søren Boelt Tyndeskov
-
Martin Kattner
100
100
10
Thor Wind
-
Martin Bülow-Nielsen
91
91
11
Jesper Hansson
-
Anders Andersen
82
82
12
Jesper Christoffersen
-
Allan Holck Andersen
73
73
13
Rasmus Hansen
-
Sune Andersen
66
66
14
Mathias Olesen
-
Frederik Bro-Jørgensen
60
60
15
Jonathan Walsoe
-
Vadym Kravchenko
54
54
16
Thorbjørn Henriksen
-
Peter Østerberg
48
48
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jonathan Lier Møller
-
Anders Hartmann (Søgt wildcard til elitedivision)
82
82
2
Glen Hytoft
-
Lars Lunde
73
73
3
Claes Wognsen
-
Andreas Allen
66
66
4
Martin Gudmandsen
-
Jacob Mygind
54
54
5
erik sørensen
-
Dennis Sommer-Larsen (makkerskift)
48
48
6
Jens Kruse
-
Mikkel Jakobsen
43
43
7
Vladislav Korobeinikov
-
Diego Rodrigues
39
39
8
Morten Vesterskov
-
Mikkel Madsen
36
36
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Joakim Engelbrecht
-
Alfredo Laferte
48
48
2
Mikkel Olsen
-
Jens Aaboe
43
43
3
Arnaud Jéglot
-
Rasmus Villebro (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
39
39
4
Søren Sjørup
-
Gregor Nanut (makkerskift)
31
31
5
Kristoffer Bisgaard (U14)
-
Søren Bisgaard
28
28
6
Nilas Kristensen
-
Lars Overgaard (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
25
25
International deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Martin Trans
-
Kristoffer Abell
-
-
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maria Tyndeskov
-
Line Trans Hansen
300
300
2
Helle Søndergård
-
Simone Marie Hansen
267
267
3
Cecilie Olsen
-
Sofia Bisgaard (U18)
235
235
4
Line Nielsen
-
Mia Olsen
202
202
5
Clara Windeleff (U18)
-
Astrid Mellmølle (U21)
178
178
6
Berglind Jonsdottir
-
Elisabet Einarsdottir
154
154
7
Signe Haaning
-
Frederikke Jensen
138
138
8
Freja Barkler (U21)
-
Sara Stief
112
112
9
Bettina Bjerring
-
Sandra Tolstoy
100
100
10
Amanda Andersen
-
Charlotte Krøyer
91
91
11
Michelle Hemmingsen
-
Trine Bak
82
82
12
Freja Foged
-
Caroline Udemark
73
73
13
Christina Jensen
-
Caitlin Nyhus
66
66
14
Line Høst
-
Lulu Lyngholm
60
60
15
Louise Bertelsen
-
Emilie Christensen (U18)
54
54
16
Johanne Heinsen
-
Tine Meyhoff
48
48
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Livia Sebök
-
Rikke Larsen
82
82
2
Christina Brandt
-
Tenna Donslund
73
73
3
Jannie Rasmussen
-
Charlene Manuella Johnsen (U21)
66
66
4
Randy Mortensen
-
Vibeke Wallaert
54
54
5
Axelina Andersson
-
Marie Egebjerg
48
48
6
lykke sylow
-
Cissy Hermanns
43
43
7
Tuule Treiberg
-
Angela Vanek
39
39
8
Mette Krogh-Jespersen
-
Maryna Sasunkevich
36
36
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sif Barkler (U18)
-
Sofie Jensen (U21)
48
48
2
Meimei Mikkelsen
-
Lisa Landvogt
43
43
3
Anne Monnerup
-
Line Fog Korntved
39
39
4
Cecilie Steffens
-
Nanna Kristensen
31
31
5
Martina Pesavento
-
Ines Caetano
28
28
6
Anna Sliwinska
-
lærke høyer
25
25
7
Mette Mikkelsen
-
Pernille Jørsboe
22
22
8
Lene Madsen
-
Alice Frank
19
19
3. division (9 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anne Dale
-
Marita Dale
28
28
2
Cristina Boschini
-
Liis Starkopf
25
25
3
Nana Hansen
-
Gitte Jørgensen
22
22
4
Rikke Krener-Mortensen
-
Lisbeth Søgaard
16
16
5
Ida Johansen
-
Viktoria Kanyik
15
15
6
Maiken Hansen
-
Justina Karatas (tilmeldt efter tilmeldingsfristen)
13
13
7
Line Overgaard (U21)
-
Emina Cikotic (U21)
12
12
8
Eva Holme Barkler
-
Alfa Holme Barkler (U14)
10
10
9
Mette Roed Høg
-
Thilde roed Høg (U14)
9
9
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Dani og Tiril
-
-
2
The Flintstones
-
-
3
BG's
-
-
4
Gråhjort
-
-
5
Frigaard
-
-
6
Quick and Dirty
-
-
7
M&Ds
-
-