Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Hvidbjerg Pepsi MAX Grand Slam

Hvidbjerg Pepsi MAX Grand Slam

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Mads Rosager - Anders Hoyer 300 300
2 Jacob Stormly - Nicolai Houmann 267 267
3 Daniel Thomsen - Morten Overgaard 235 235
4 Jes Fald - Jørgen Wissing 202 202
5 Martin Kattner - Søren Boelt Tyndeskov 178 178
6 Andreas Gormsen - Karl Lundbeck Fuglsbjerg (kvalificeret til elitedivision) 154 154
7 Lasse Jørgensen - Anders Andersen 112 112
7 Martin Bülow-Nielsen - Thor Wind 112 112
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Patrick Jørgensen - Jesper Skovmark 178 178
2 Jakob Østergaard - Flemming Olufsen 138 138
3 Allan Holck Andersen - Jesper Christoffersen 100 100
4 Ulrich Tyndeskov - Tobias Hansen 91 91
5 David Bording - Dennis Sommer-Larsen 82 82
6 Peter Østerberg - Thorbjørn Henriksen 73 73
7 Andreas Georgsen - Rasmus Jessen 66 66
8 Jacob Pitters - Just Blindbæk 60 60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Martin Guldberg-Petersen - Vadym Kravchenko 82 82
2 Jeff Jørgensen - Simon Førrisdahl 73 73
3 Nikolai Haun - Anders Mathiesen 66 66
4 Martin Gudmandsen - Rasmus Hansen 54 54
5 Peter Hansen - Anders Dahlgaard (U18) 48 48
6 Martin Bøjsen - Jesper Brødsgaard 43 43
7 Frederik Bro-Jørgensen - Flemming Rasmussen 39 39
8 Pau Larsen - Martin Wiese 36 36
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 claus møller - Henrik Frænde 48 48
2 Kent Jensen - Bjørn Christensen 43 43
3 Jimmy Kjelsgaard - Simon Højen 39 39
4 Anders Kudsk - Allan Rechnagel 31 31
4. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Jacob Brinck (U21) - Mikkel Hoff (U18) - -
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Berglind Jonsdottir - Elisabet Einarsdottir 300 300
2 Simone Marie Hansen - Helle Søndergård 267 267
3 Charlotte Krøyer - Amanda Andersen 235 235
4 Frederikke Jensen - Signe Haaning 202 202
5 Line Trans Hansen - Josefine Lyholm (U21) (søgt wild card til elitedivision) 178 178
6 Caroline Udemark - Freja Foged 154 154
7 Pernille Witt - Trine Bak 112 112
7 Jannie Rasmussen - Charlene Manuella Johnsen (U21) (kvalificeret til elitedivision) 112 112
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Christina Jensen - lykke sylow 178 178
2 Lulu Lyngholm - Line Høst 138 138
3 Malene Rask - Sara Stief 100 100
4 Tine Meyhoff - Caitlin Nyhus 91 91
5 Randy Mortensen - Vibeke Wallaert 82 82
6 Sofie Østerberg (U21) - Sigrid Christiansen 73 73
7 Louise Bertelsen - Emilie Christensen (U18) 66 66
8 Sandra Tolstoy - Anya Tolstoy 60 60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Meimei Mikkelsen - Camilla Madsen 82 82
2 Freja Gørtz (U21) - Grith Lachenmeier (U21) (kvalificeret til 2. division) 73 73
3 Jane Bech Mathiesen - Ioana Poenaru (U16) 66 66
4 Lotte Høst - Lisa Klemm 54 54
5 Dominika Dawid - Nanna Kristensen 48 48
6 Maria Jansen - Christine Pabst 43 43
7 Winnie Kjelsgaard - Rikke Bøjsen 39 39
8 Maria Wieborg - Kristine Ludvigsen 36 36
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Victoria Lippmann - Anna Helbing 48 48
2 Cecilie Nielsen - Andrea René Jørgensen 43 43
3 Ann-Katrine Håkansson - Maria Nielsen 39 39
4 Mie Kjer Thomsen - mette Steffens 31 31
5 Sallie Langæble - Nanna Langæble 28 28
6 Louise Dahlgaard - Maja Bækgaard 25 25
7 pernille pagaard - line christensen 22 22
8 Mette Mikkelsen - Sissel Secher-Nielsen 19 19
9 Maya Gjøtterup Dybbro - Kathrine Borg 16 16
10 Louise Fechtenburg - Mie Zeuch 13 13
4. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
Fraskrivelse af ranglistepoint
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Freja Barkler (U21) - Astrid Mellmølle (U21) (deltager ikke pga. U22 EM) - -
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Louise Larsen - Siv Lajlev - -
- Livia Sebök - Thea Böttcher (afbud pga. skade) - -
2P Herrer
Pulje 1
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Oliver Jensen - Mathias Kaldan - -
2 Rasmus Stagaard - Kasper Andersen - -
3 Aasted/Østergaard - -
4 Team Sandberg - -
5 Team Wiese - -
6 Team Lifeguard - -
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (Oprettes ikke)
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Ulrik Højland - Gitte Pedersen - -