Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Løkken Pepsi MAX Grand Slam

Løkken Pepsi MAX Grand Slam

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Mads Rosager - Jacob Brinck (U21) 24-06-2019 04:35 1533 470,83
- Martin Appelgren - Alexander Annerstedt (tildelt wild card og seed til Elitedivision) 24-06-2019 09:51 - -
- Oliver Venndt Kaszas - Sebastian Kaszas 24-06-2019 14:17 1448 435,34
- Nicolai Houmann - Jacob Stormly (søgt wild card til Elitedivision) 24-06-2019 11:24 1073 417,67
- Kristoffer Abell - Martin Trans 24-06-2019 21:45 1328 385,50
- Jakob Martens - Thomas Haugaard 23-06-2019 17:44 1416 257,66
- Jesper Skovmark - Nicolai Jørgensen 25-06-2019 00:23 849 224,34
- Anton Svaneborg - Frederik Olsen (direkte kvalificeret til elitedivision) 24-06-2019 20:31 641 135,20
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Casper Bjerg - Nikolaj Grove 24-06-2019 18:37 658 229,90
- Mads Hilligsøe - Thor Wind 24-06-2019 17:51 810 176,67
- Frederik Foss - Jakob Jensen 23-06-2019 23:30 663 163,50
- Morten Sonne - Christian Jensen 24-06-2019 22:25 554 148,43
- Andreas Gormsen - Anders Andersen 24-06-2019 15:49 744 143,67
- Sebastian Højlund - Daniel Marsi 24-06-2019 19:42 650 122,17
- Mikkel Aarøe - Karl Lundbeck Fuglsbjerg 24-06-2019 17:06 476 108,00
- Glen Hytoft - Lucas Starch-Hytoft (U16) 18-06-2019 22:31 270 85,60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Martin Kristensen - Mads Bjerring 24-06-2019 12:16 227 76,33
- Carl Kjølby (U21) - Albert Ellegaard (U18) 25-06-2019 08:18 194 48,50
- Michael Søvsø - Tonny Andersen 13-06-2019 12:01 212 46,33
- Andreas Georgsen - Rasmus Jessen 22-06-2019 19:40 176 46,33
- Frederik Bro-Jørgensen - Flemming Rasmussen 25-06-2019 08:46 149 40,33
- Nikolai Haun - Jim Pedersen 24-06-2019 21:32 80 39,67
- Anders Dahlgaard (U18) - Alfred Vistisen 24-06-2019 14:36 48 24,00
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Cecilie Olsen - Sofia Bisgaard (U18) 25-06-2019 09:45 1736 478,92
- Caroline Udemark - Helle Søndergård 25-06-2019 11:42 1447 345,67
- Amanda Andersen - Charlotte Krøyer 24-06-2019 07:38 1543 307,33
- Tenna Donslund - Christina Brandt 24-06-2019 23:14 718 231,92
- Sara Stief - Bettina Bjerring 25-06-2019 10:49 898 214,60
- Johanne Heinsen - Caitlin Nyhus 24-06-2019 16:02 846 169,67
- Trine Bak - Sandra Tolstoy 24-06-2019 17:47 946 157,66
- Louise Bertelsen - Emilie Christensen (U18) 22-06-2019 22:18 706 149,34
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Malene Rask - Line Høst (søgt wild card til Elite/1. division) 19-06-2019 10:47 650 182,50
- Michelle Hemmingsen - Maja Pilgaard 23-06-2019 22:00 694 170,67
- Cecilie Steffens - Teresa Nielsen 24-06-2019 21:43 252 106,50
- Livia Sebök - Rikke Larsen (kvalificeret til 1. division) 24-06-2019 10:17 445 99,63
- Mette Krogh-Jespersen - Maryna Sasunkevich 23-06-2019 21:09 374 85,00
- Louise Larsen - Karolina Babiuch 23-05-2019 23:03 401 84,00
- Laura Andresen - Santa Staskevica 11-06-2019 10:45 390 76,33
- Anita Ohm - Angela Vanek 21-06-2019 15:21 289 70,58
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Mia Hansen - Sasja Thrane 20-06-2019 11:59 125 65,75
- Marie Finnerup - Anne Søndergård 24-06-2019 22:06 196 65,27
- Sigrid Christiansen - Sofie Østerberg (U21) 24-06-2019 08:58 217 60,33
- Lotte Høst - Julie Jensen 02-06-2019 20:09 127 51,20
- Maria Wieborg - Rebekka Leitzke 17-06-2019 13:58 124 45,66
- Maria Jansen - Christine Pabst 29-04-2019 18:56 174 34,80
- Maria Nielsen - Kristine Ludvigsen 23-06-2019 13:04 105 32,20
- Nanna Pedersen - Sara Sivesgaard 23-05-2019 13:15 43 17,00
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Helle Nielsen - Henny Nielsen 24-06-2019 21:58 17 32,50
- Anne-Marie Møller - Lone Møller 24-06-2019 08:15 37 18,50
- nuka mortensen - lone larsen 18-06-2019 17:48 - -
- Maya Gjøtterup Dybbro - Kathrine Borg 24-06-2019 22:31 - -
International deltagelse
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Clara Windeleff (U18) - Astrid Mellmølle (U21) (deltager ikke pga. U20 EM) 24-06-2019 20:12 1108 369,90
2P Herrer
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Tilmeldt Rang.P Seed
- Simon Bøgevig - André Van Wonterghem 13-06-2019 21:35 19 19,00
- Lars Madsen - Thomas Rask 30-03-2019 17:47 - -
- Jacob Thrane - Rumle Thrane - Sofus Thrane 25-06-2019 11:40 - -
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (Turneringen oprettes ikke)