Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Løkken Pepsi MAX Grand Slam

Løkken Pepsi MAX Grand Slam

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Mads Rosager - Jacob Brinck (U21) 300 300
2 Kristoffer Abell - Martin Trans 267 267
3 Oliver Venndt Kaszas - Sebastian Kaszas 235 235
4 Nicolai Houmann - Jacob Stormly (søgt wild card til Elitedivision) 202 202
5 Jakob Martens - Thomas Haugaard 178 178
6 Martin Appelgren - Alexander Annerstedt (tildelt wild card og seed til Elitedivision) 154 154
7 Anton Svaneborg - Frederik Olsen (direkte kvalificeret til elitedivision) 112 112
7 Jesper Skovmark - Nicolai Jørgensen 112 112
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Frederik Foss - Jakob Jensen 178 178
2 Casper Bjerg - Nikolaj Grove 138 138
3 Morten Sonne - Christian Jensen 100 100
4 Mads Hilligsøe - Thor Wind 91 91
5 Andreas Gormsen - Anders Andersen 82 82
6 Mikkel Aarøe - Karl Lundbeck Fuglsbjerg 73 73
7 Sebastian Højlund - Daniel Marsi 66 66
8 Glen Hytoft - Lucas Starch-Hytoft (U16) 60 60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Andreas Georgsen - Rasmus Jessen 82 82
2 Frederik Bro-Jørgensen - Flemming Rasmussen 73 73
3 Carl Kjølby (U21) - Albert Ellegaard (U18) 66 66
4 Nikolai Haun - Jim Pedersen 54 54
5 Silas Lissner - Magnus Hansen 48 48
6 Anders Dahlgaard (U18) - Alfred Vistisen 43 43
7 Lars Madsen - Thomas Rask 39 39
8 Michael Søvsø - Tonny Andersen 36 36
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Martin Kristensen - Mads Bjerring (trukket med skade) - -
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Caroline Udemark - Helle Søndergård 300 300
2 Cecilie Olsen - Sofia Bisgaard (U18) 267 267
3 Amanda Andersen - Charlotte Krøyer 235 235
4 Sara Stief - Bettina Bjerring 202 202
5 Johanne Heinsen - Caitlin Nyhus 178 178
6 Louise Bertelsen - Emilie Christensen (U18) 154 154
7 Trine Bak - Sandra Tolstoy 112 112
7 Tenna Donslund - Christina Brandt 112 112
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Livia Sebök - Rikke Larsen (kvalificeret til 1. division) 178 178
2 Michelle Hemmingsen - Maja Pilgaard 138 138
3 Cecilie Steffens - Teresa Nielsen 100 100
4 Mette Krogh-Jespersen - Maryna Sasunkevich 91 91
5 Anita Ohm - Angela Vanek 82 82
6 Malene Rask - Line Høst (søgt wild card til Elite/1. division) 73 73
7 Louise Larsen - Karolina Babiuch 66 66
8 Laura Andresen - Santa Staskevica 60 60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Nanna Pedersen - Sara Sivesgaard - -
1 Sigrid Christiansen - Sofie Østerberg (U21) 82 82
2 Marie Finnerup - Anne Søndergård 73 73
3 Lotte Høst - Julie Jensen 66 66
4 Mia Hansen - Sasja Thrane 54 54
5 Maria Wieborg - Rebekka Leitzke 48 48
6 Maria Jansen - Christine Pabst 43 43
7 Maria Nielsen - Kristine Ludvigsen 39 39
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 nuka mortensen - lone larsen 48 48
2 Anne-Marie Møller - Lone Møller 43 43
3 Helle Nielsen - Henny Nielsen 39 39
4 Maya Gjøtterup Dybbro - Kathrine Borg 31 31
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Clara Windeleff (U18) - Astrid Mellmølle (U21) (deltager ikke pga. U20 EM) - -
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (Turneringen oprettes ikke)