Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Aarhus Grand Slam

Aarhus Grand Slam

Aktuelle beachstævner

Elite/division herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Daniel Thomsen - Morten Overgaard 200 200
2 Daniel Jonassen - Mikkel Hoff (U18) 178 178
3 Jes Fald - Jørgen Wissing 157 157
4 Nicolai Jørgensen - Jesper Skovmark 135 135
5 Casper Bjerg - Nikolaj Grove 119 119
6 Anders Jakobsen - Mads Steffens 103 103
7 Sebastian Højlund - Daniel Marsi 75 75
7 Andreas Gormsen - David Bording 75 75
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Frederik Olsen - Anton Svaneborg 119 119
2 Thor Søgaard - Vadym Kravchenko 92 92
3 Jacob Pitters - Jeppe Tryggedsson (kvalificeret til 1. division) 67 67
4 Jeff Jørgensen - Jeppe Mölck 61 61
5 Ulrich Tyndeskov - Tobias Hansen (tildelt wild card til 1. division) 55 55
6 Thorbjørn Henriksen - Anders Als 49 49
7 Morten Sonne - Christian Jensen 44 44
8 Christopher Bilberg - Arnaud Jéglot 40 40
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Nikolai Haun - Rasmus Hansen 55 55
2 Carl-Emil Nedergaard (U21) - Mads Christensen (U18) 49 49
3 Sune Andersen - leo christensen 44 44
4 Mads Pedersen - Martin Kristensen 36 36
5 Just Blindbæk - Jon Jacobsen 32 32
6 Martin Gudmandsen - Martin Guldberg-Petersen 29 29
7 Tonny Andersen - Michael Søvsø 26 26
8 Kasper Foldberg - Jesper Landbo 24 24
3. division (7 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Tobias Madsen - Simon Førrisdahl 32 32
2 Anton Stengaard - Vladislav Polodiuc 29 29
3 Claes Wognsen - Max Griborn 26 26
4 Andreas Georgsen - Rasmus Jessen 21 21
5 Gregor Nanut - Andrea Galli 19 19
6 Frederik Stentoft Reilev (U18) - Jacob Jensen 17 17
7 Jonas Madsen - Rasmus Bjerge 15 15
Elite/division damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Helle Søndergård - Simone Marie Hansen 200 200
2 Berglind Jonsdottir - Elisabet Einarsdottir (Kvalificeret til elitedivision) 178 178
3 Charlotte Krøyer - Amanda Andersen 157 157
4 Frederikke Jensen - Signe Haaning 135 135
5 Pernille Witt - Trine Bak 119 119
6 Johanne Heinsen - Tine Meyhoff 103 103
7 Sara Stief - Freja Barkler (U21) 75 75
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Lulu Lyngholm - Line Høst 119 119
2 Christina Jensen - Caitlin Nyhus 92 92
3 Mie Lindgren - Caroline Udemark 67 67
4 Axelina Andersson - Marie Egebjerg 61 61
5 Maja Pilgaard - Michelle Hemmingsen 55 55
6 dorthe windeleff - jane diederichsen 49 49
7 Louise Bertelsen - Emilie Christensen (U18) 44 44
8 Marie Kristoffersen - Christina Brandt 40 40
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Rikke Larsen - Livia Sebök 55 55
2 Louise Larsen - Karolina Babiuch 49 49
3 Randy Mortensen - Vibeke Wallaert 44 44
4 Caroline Krogh (U16) - Maria Zaupper (U18) 36 36
5 Laura Andresen - Santa Staskevica 32 32
6 Tuuliki Andersen - Meimei Mikkelsen 29 29
7 Thuy Vu - Lise Andersen 26 26
8 Betina Nørager - Eva Barkler 24 24
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Frida Lyø (U16) - Lea Føns (U16) 32 32
2 Cecilie Steffens - Emilie Krogh 29 29
3 Anne Monnerup - Line Fog Korntved 26 26
4 Angela Vanek - Christine Kragelund 21 21
5 Trine Bang - Jane Morthorst 19 19
6 Vivi Buus - Nanna Kristensen 17 17
7 Lotte Høst - Lisa Klemm 15 15
8 Charlotte Krarup - Rikke Bøjsen 13 13
4. division pulje A
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Tina Damgaard - Gitte Kring 19 19
2 Anita Schønemann - Gitte Guldager 17 17
3 Birna Eiríksdóttir - Maja Egelund Andreasson 15 15
4 Mie Kjer Thomsen - Inge Andersen 11 11
5 Linnea Riis (U14) - Lærke Pedersen (U14) 9 9
6 Angela van Hofwegen - Kathrine Christensen 8 8
4. division pulje B
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Grith Pedersen - Mie Maimann Møller 19 19
2 Stine Ørnsholt - Marie Madsen 17 17
3 Mie Olsen - Louise Rasmussen 15 15
4 Andrea René Jørgensen - Cecilie Nielsen 11 11
5 Henriette Graversen - Natascha Olsen 9 9
6 Winnie Kjelsgaard - Rikke Sørensen 8 8
4. division pulje C
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Freja Gørtz (U21) - Grith Lachenmeier (U21) 19 19
2 Sofie Østerberg (U21) - Mathilde Jeppesen 17 17
3 mette Steffens - Bodil Munk 15 15
4 Nanna Pedersen - Anne Sofie Ravn 11 11
5 Rebekka Leitzke - Maria Wieborg 9 9
6 Maria Jansen - Christine Pabst 8 8
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Cecilie Olsen - Sofia Bisgaard (U18) 200 -
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Majken Asmussen - Sanne Olesen (afbud pga. skade) - -
Ungdom Herrer U14/U16/U18
HU16
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Magnus Jensen (U16) - Victor Wellendorf (U16) 32 32
2 Jonathan Krogh (U16) - Peter Brinck (U16) 29 29
3 Villads Napier (U14) - Kristoffer Bisgaard (U14) (vil gerne spille U16) 26 26
4 Gustav Cornelius (U16) - Leo Meyer-Jensen (U16) 21 21
5 Emil Bernberg (U16) - Christian Andersen (U16) 19 19
6 Jeppe Kjeldsen (U16) - Nikola Lyø (U16) 17 17
HU14/16
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Simon Uhrenholt (U16) - Laurits Thynebjerg (U14) 32 32
2 Hjalmer Madsen (U14) - Anton Spile (U14) 32 32
3 Gustav Høst (U14) - Nicolai Nørregaard (U16) 26 26
4 Søren Bertelsen (U14) - Victor Madsen (U14) 29 29
5 Villads Andersen (U14) - Bertram Lyø (U14) 26 26
Ungdom Damer U14/U16/U18 (aflyst pga. kun 2 tilmeldinger)