Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Aarhus Challenger
Aarhus Challenger
Elite/division herrer
Elite/division damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division herrer
Elitedivision
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Nicolai Jørgensen
-
Jesper Skovmark (U21)
157
157
2
Mads Rosager (fraskrivelse af ranglistepoints)
-
Anders Als
-
-
3
Niels Friis
-
Casper Bjerg
119
119
3
Jes Fald
-
Jørgen Wissing
119
119
5
Andreas Gormsen
-
Anders Andersen
92
92
5
Frederik Foss
-
Jakob Jensen
92
92
7
Anders Jakobsen
-
Rasmus Nielsen
67
67
8
David Bording
-
Martin Bülow-Nielsen
61
61
1. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mads Hilligsøe
-
Christian Jensen
92
92
2
Jeppe Mölck
-
Sebastian Højlund
67
67
3
Tobias Madsen
-
Daniel Marsi (søgt wild card til 1. division)
55
55
3
Jesper Landbo
-
Patrick Jørgensen
55
55
5
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
-
Aksel Fuglsbjerg
44
44
5
Jeff Jørgensen
-
Sylvester Ditlevsen
44
44
7
Jacob Pitters
-
William Kuhlman
36
36
2. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jonas Ejsing
-
Morten Staal (søgt wild card til 1. division)
44
44
2
Torsten Frank
-
Nichlas Daugaard (søgt wild card til 1. division)
40
40
3
Just Blindbæk
-
Jesper Jeppesen
36
36
3
Tobias Hansen
-
Ulrich Tyndeskov (kvalificeret til 2. division)
36
36
5
Christopher Bilberg
-
Arnaud Jéglot
26
26
5
Vadym Kravchenko
-
Joachim Sejr
26
26
7
Mads Pedersen
-
Mads Bjerring
21
21
8
Mads Christensen (U18)
-
Jacob Petersen (U16)
19
19
3. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anders Udemark
-
Rasmus Bech
26
26
2
Martin Kristensen
-
Steffen Hansen
24
24
3
Palle Andreasen
-
Connor Bui
21
21
4
Søren Andersen
-
Peter Holland-Fischer (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
17
17
5
Jørgen Nielsen
-
Dan Fischer
15
15
6
Thomas Lyø
-
Per Andersen (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
13
13
7
Kasper Nielsen
-
Jonas Jakobsen
11
11
8
Nikola Lyø (U16)
-
Flemming Hejlsvig Petersen
9
9
9
Steffen Bertelsen
-
Søren Bertelsen (U14)
8
8
Fraskrivelse af ranglistepoint
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2
Anders Als
-
Herre fraskrivelse af point
135
135
Elite/division damer
Elitedivision
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Amanda Andersen
-
Charlotte Krøyer
157
157
2
Christina Brandt
-
Tenna Donslund
135
135
3
Pernille Witt
-
Trine Bak
119
119
3
lykke sylow
-
Christina Jensen
119
119
5
Marie Kristoffersen
-
Jannie Rasmussen (søgt wild card til 1. division)
92
92
5
Johanne Heinsen
-
Bettina Bjerring
92
92
7
Sandra Tolstoy
-
Livia Sebök
67
67
8
Lise Nielsen
-
Vanessa Richards
61
61
1. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Malene Rask
-
Maja Pilgaard (søgt wild card til 1. division)
92
92
2
Michelle Hemmingsen
-
Teresa Nielsen
67
67
3
Louise Bertelsen
-
Emilie Christensen (U18)
55
55
3
Axelina Andersson
-
Marie Egebjerg
55
55
5
Laura Andresen
-
Santa Staskevica
44
44
5
Angela Vanek
-
Meimei Mikkelsen
44
44
7
Tuuliki Andersen
-
Maja Landberg Sørensen
36
36
8
Frida Lyø (U16)
-
Anna Hauge (U16)
32
32
2. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anne Søndergård
-
Marie Finnerup
44
44
2
Thuy Vu
-
Lise Andersen
40
40
3
Louise Larsen
-
Karolina Babiuch
36
36
3
Lisa Klemm
-
Jane Morthorst
36
36
5
Anette Poulsen
-
Kristine Ludvigsen
26
26
5
Birna Eiríksdóttir
-
Lynn Hipp
26
26
7
Pernille Laursen
-
Nanna Kristensen
21
21
8
Vivi Buus
-
Karina Linde
19
19
3. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Grith Pedersen
-
Mie Maimann Møller
26
26
2
Stine Ørnsholt
-
Mie Thomsen
24
24
3
Maria Jansen
-
Christine Pabst
21
21
3
Rikke Bøjsen
-
elisabeth kristensen
21
21
5
Louise Mortensen
-
Henriette Graversen
15
15
5
Bodil Munk
-
Anna-Marie Thomsen
15
15
7
Heidi Johansen
-
Mette Platz
11
11
8
Natascha Olsen
-
Lene Andreasen
9
9
4. division
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lea Føns (U16)
-
Ioana Poenaru (U16) (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
15
15
2
Mari Jørstad
-
Kirstine Keller
13
13
3
Anne Sofie Ravn
-
Signe Grave Hansen
11
11
4
Sara Sivesgaard
-
Nanna Pedersen
8
8
5
Sandra Pedersen
-
Inta Andersen
7
7
6
Tove Ørtved
-
Jette Olesen
6
6