Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Copenhagen Challenger
Copenhagen Challenger
Elite/division herrer
Elite/division damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jakob Martens
-
Thomas Haugaard (direkte kvalificeret til elitedivisionen)
157
157
2
Martin Kattner
-
Demitri Kristian Margaris
135
135
3
Anders Jakobsen
-
Mads Steffens
119
119
4
Jacob Brinck (fraskrivelse af ranglistepoint)
-
Peter Brinck (U16)
-
-
5
Thor Wind
-
Steffen Schaldemose
92
92
6
Allan Holck Andersen
-
Jesper Christoffersen
75
75
8
Pau Larsen
-
Jacob Mygind
61
61
8
Andreas Gormsen
-
Lasse Jørgensen
61
61
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jonathan Lier Møller
-
Anders Hartmann (tildelt wild card og seed til 1. division)
92
92
2
Anton Svaneborg
-
Frederik Olsen (direkte kvalificeret til 1. division)
67
67
3
Thor Søgaard
-
Esben Andersen
55
55
4
Jonathan Walsoe
-
Mikkel Aarøe
49
49
5
Callum Stewart
-
Ross McKelvie (tildelt wild card og seed til 1. division)
44
44
6
Daniel Jensen
-
Jacob Pitters
40
40
7
Rasmus Hansen
-
Martin Bülow-Nielsen
36
36
8
Jesper Hansson
-
Kim Christiansen
32
32
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
-
Connor Bui
44
44
2
Jeppe Tryggedsson
-
Anders Als (direkte kvalificeret til 2. division)
40
40
3
Morten Nedergaard
-
Carl-Emil Nedergaard (U21)
36
36
4
Mads Øhlenschläger
-
Flemming Andersen
29
29
5
Thomas Gerds
-
Alexander Prange
26
26
6
Morten Vesterskov
-
Mikkel Madsen
24
24
7
Frederik Bro-Jørgensen (U21)
-
Mathias Olesen
21
21
8
Kim Bjørsted
-
Kristian Vemmelund
19
19
3. division (9 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Robias Hansen
-
Ulrich Tyndeskov
26
26
2
Carl Kjølby (U21)
-
Albert Ellegaard (U18)
24
24
3
Anders Olesen
-
Johan Hvitved
21
21
4
Søren Bech
-
Uthen Khamproh
17
17
5
David Sossna
-
Tomasz Kaminski
15
15
6
Søren Sjørup
-
Travis Dusek
13
13
7
Magnus Hansen (U21)
-
Silas Lissner (U21)
11
11
8
Asbjørn Schack
-
Jonas Warming
9
9
9
Loïc Turquety
-
Armin Hermes
8
8
Fraskrivelse af ranglistepoint
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Peter Brinck (U16)
-
Herre fraskrivelse af point
103
103
Elite/division damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Line Nielsen
-
Mia Olsen
157
157
2
Amanda Andersen
-
Charlotte Krøyer
135
135
3
Bettina Bjerring
-
Anya Tolstoy
119
119
4
Majken Asmussen
-
Sanne Olesen (tildelt wild card til Elitedivision)
103
103
5
Frederikke Jensen
-
Emilie Glad Bak
92
92
6
Vanessa Richards
-
Lise Nielsen
75
75
8
Trine Bak
-
Pernille Witt
61
61
8
Linn Malnacs
-
Sandra Tolstoy
61
61
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Cissy Hermanns
-
Caitlin Nyhus (søgt wild card til 1. division)
92
92
2
Christina Jensen
-
lykke sylow
67
67
3
Maryna Sasunkevich
-
Mette Krogh-Jespersen
55
55
4
Betina Nørager
-
Eva Barkler
49
49
5
Angela Vanek
-
Anita Ohm
44
44
6
Line Fog Korntved
-
Meimei Mikkelsen
40
40
7
Laura Andresen
-
Santa Staskevica
36
36
8
Thea Böttcher
-
Sigrid Christiansen
32
32
2. division (11 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Christine Kragelund
-
Shanna Jul Silvestri
44
44
2
Anna Volkovica
-
Tuule Treiberg (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
40
40
3
Rasa Sklizmantaite
-
Birna Eiríksdóttir
36
36
4
Ines Caetano
-
Martina Pesavento
29
29
5
Lise Haun
-
Glennie Bang
26
26
6
Milena Vollmar
-
Brita Vonstad
24
24
7
Pernille Jørsboe
-
Quynn Dusek
21
21
8
Maria Jansen
-
Christine Pabst
19
19
9
Martine Kam
-
Anna-Maria Stouki
17
17
10
Renee Theoret
-
Yasmin Mohamed Hassan
15
15
11
Justina Karatas
-
Tina Aboude
13
13
International deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Maria Tyndeskov
-
Line Trans Hansen (deltager ikke pga. international turnering)
-
-