Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Copenhagen Challenger

Copenhagen Challenger

Aktuelle beachstævner

Elite/division herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jakob Martens - Thomas Haugaard (direkte kvalificeret til elitedivisionen) 157 157
2 Martin Kattner - Demitri Kristian Margaris 135 135
3 Anders Jakobsen - Mads Steffens 119 119
4 Jacob Brinck (fraskrivelse af ranglistepoint) - Peter Brinck (U16) - -
5 Thor Wind - Steffen Schaldemose 92 92
6 Allan Holck Andersen - Jesper Christoffersen 75 75
8 Pau Larsen - Jacob Mygind 61 61
8 Andreas Gormsen - Lasse Jørgensen 61 61
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jonathan Lier Møller - Anders Hartmann (tildelt wild card og seed til 1. division) 92 92
2 Anton Svaneborg - Frederik Olsen (direkte kvalificeret til 1. division) 67 67
3 Thor Søgaard - Esben Andersen 55 55
4 Jonathan Walsoe - Mikkel Aarøe 49 49
5 Callum Stewart - Ross McKelvie (tildelt wild card og seed til 1. division) 44 44
6 Daniel Jensen - Jacob Pitters 40 40
7 Rasmus Hansen - Martin Bülow-Nielsen 36 36
8 Jesper Hansson - Kim Christiansen 32 32
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Karl Lundbeck Fuglsbjerg - Connor Bui 44 44
2 Jeppe Tryggedsson - Anders Als (direkte kvalificeret til 2. division) 40 40
3 Morten Nedergaard - Carl-Emil Nedergaard (U21) 36 36
4 Mads Øhlenschläger - Flemming Andersen 29 29
5 Thomas Gerds - Alexander Prange 26 26
6 Morten Vesterskov - Mikkel Madsen 24 24
7 Frederik Bro-Jørgensen (U21) - Mathias Olesen 21 21
8 Kim Bjørsted - Kristian Vemmelund 19 19
3. division (9 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Robias Hansen - Ulrich Tyndeskov 26 26
2 Carl Kjølby (U21) - Albert Ellegaard (U18) 24 24
3 Anders Olesen - Johan Hvitved 21 21
4 Søren Bech - Uthen Khamproh 17 17
5 David Sossna - Tomasz Kaminski 15 15
6 Søren Sjørup - Travis Dusek 13 13
7 Magnus Hansen (U21) - Silas Lissner (U21) 11 11
8 Asbjørn Schack - Jonas Warming 9 9
9 Loïc Turquety - Armin Hermes 8 8
Fraskrivelse af ranglistepoint
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Peter Brinck (U16) - Herre fraskrivelse af point 103 103
Elite/division damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Line Nielsen - Mia Olsen 157 157
2 Amanda Andersen - Charlotte Krøyer 135 135
3 Bettina Bjerring - Anya Tolstoy 119 119
4 Majken Asmussen - Sanne Olesen (tildelt wild card til Elitedivision) 103 103
5 Frederikke Jensen - Emilie Glad Bak 92 92
6 Vanessa Richards - Lise Nielsen 75 75
8 Trine Bak - Pernille Witt 61 61
8 Linn Malnacs - Sandra Tolstoy 61 61
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Cissy Hermanns - Caitlin Nyhus (søgt wild card til 1. division) 92 92
2 Christina Jensen - lykke sylow 67 67
3 Maryna Sasunkevich - Mette Krogh-Jespersen 55 55
4 Betina Nørager - Eva Barkler 49 49
5 Angela Vanek - Anita Ohm 44 44
6 Line Fog Korntved - Meimei Mikkelsen 40 40
7 Laura Andresen - Santa Staskevica 36 36
8 Thea Böttcher - Sigrid Christiansen 32 32
2. division (11 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Christine Kragelund - Shanna Jul Silvestri 44 44
2 Anna Volkovica - Tuule Treiberg (tilmeldt efter tilmeldingsfrist) 40 40
3 Rasa Sklizmantaite - Birna Eiríksdóttir 36 36
4 Ines Caetano - Martina Pesavento 29 29
5 Lise Haun - Glennie Bang 26 26
6 Milena Vollmar - Brita Vonstad 24 24
7 Pernille Jørsboe - Quynn Dusek 21 21
8 Maria Jansen - Christine Pabst 19 19
9 Martine Kam - Anna-Maria Stouki 17 17
10 Renee Theoret - Yasmin Mohamed Hassan 15 15
11 Justina Karatas - Tina Aboude 13 13
International deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Maria Tyndeskov - Line Trans Hansen (deltager ikke pga. international turnering) 157 -