Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Ishøj Challenger
Ishøj Challenger
Elite/division herrer
Elite/division damer
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (afvikles lørdag)
Ungdom Herrer U14/U16/U18
Ungdom Damer U14/U16/U18
Aktuelle beachstævner
Elite/division herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Nikolaj Christensen
-
Christopher Secher
157
157
2
Jakob Martens
-
Thomas Haugaard
135
135
3
Allan Holck Andersen
-
Jesper Christoffersen
119
119
4
Martin Bülow-Nielsen
-
Thor Wind
103
103
5
Lasse Jørgensen
-
Anders Andersen
92
92
6
Søren Boelt Tyndeskov
-
Demitri Kristian Margaris
75
75
7
Thor Søgaard
-
Esben Andersen
61
61
7
Andreas Gormsen
-
Daniel Marsi
61
61
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jesper Hansson
-
Anders Boye
92
92
2
Jacob Sloth
-
Mads Øhlenschläger
67
67
3
Andreas Allen
-
Mikkel Petersen
55
55
4
Carl Kjølby (U21)
-
Albert Ellegaard (U18)
49
49
5
Vladislav Korobeinikov
-
Diego Rodrigues
44
44
6
Jonas Marcussen (U18)
-
Mads Jensen (tilmeldt rettidigt med forkert profil)
40
40
7
Morten Vesterskov
-
Mikkel Madsen
36
36
8
Glen Hytoft
-
Lucas Starch-Hytoft (U16)
32
32
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rasmus Bech
-
Laurids Sund
44
44
2
Frederik Bro-Jørgensen
-
Tjalwe Jensen (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
40
40
3
Sof Thrane
-
Juan Lucena Pino
36
36
4
Nickolas Krustrup
-
Kasper christensen
29
29
5
Louis Singh
-
Casper Bramm
26
26
Elite/division damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Simone Marie Hansen
-
Anneka Hastings
157
157
2
Mia Olsen
-
Line Nielsen
135
135
3
Frederikke Jensen
-
Sanne Olesen
119
119
4
Sara Stief
-
Freja Foged
103
103
5
Tine Meyhoff
-
Johanne Heinsen
92
92
6
Trine Bak
-
Vanessa Richards
75
75
7
Lise Nielsen
-
lykke sylow
61
61
7
Cissy Hermanns
-
Sandra Tolstoy
61
61
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
92
92
2
Axelina Andersson
-
Christina Brandt
67
67
3
Louise Bertelsen
-
Emilie Christensen (U18)
55
55
4
Sofie Østerberg (U21)
-
Thea Böttcher
49
49
5
Mette Krogh-Jespersen
-
Line Fog Korntved
44
44
6
Milena Vollmar
-
Lisa Landvogt
40
40
7
Justina Karatas
-
Rasa Sklizmantaite
36
36
8
Maria Jansen
-
Christine Pabst
32
32
2. division (5 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rikke Larsen
-
Terese Ammundsen
44
44
2
Paulina Hougaard-Jensen
-
Sigrid Christiansen
40
40
3
Sara Bang-Christensen
-
Mette Mikkelsen
36
36
4
Alice Frank
-
Lene Madsen
29
29
5
Karen Møller
-
Anne-Marie Møller
26
26
International deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Maria Tyndeskov
-
Line Trans Hansen (deltager ikke pga. international turnering)
-
-
-
Sofia Bisgaard (U18)
-
Cecilie Olsen (deltager ikke pga. international)
-
-
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (afvikles lørdag)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lars Jensen
-
Angela van Hofwegen
-
-
2
Quynn Dusek
-
Travis Dusek
-
-
3
Magnus Hansen (U21)
-
Elisabeth Safari
-
-
4
Lykke-Marie Frigaard
-
Torben Frigaard
-
-
Ungdom Herrer U14/U16/U18
HU16/18
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Christian Andersen (U16)
-
Jacob Petersen (U16)
32
32
2
Frederik Hoff (U16)
-
Asger Mulbjerg (U16)
29
29
3
Samir Seyed (U16)
-
Frederik Reilev (U18)
26
26
4
Leo Meyer-Jensen (U16)
-
Axel Larsen (U16)
26
26
5
Jayson Santos (U16)
-
Niklas Marcussen (U16)
21
21
HU14/16
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Villads Napier (U14)
-
Kristoffer Bisgaard (U14)
32
32
2
Søren Bertelsen (U14)
-
Victor Madsen (U14)
29
29
3
Victor Rasmussen (U16)
-
Casper Olsen (U14)
26
26
4
Bertil Frigaard (U14)
-
Mikkel Bengtsson (U14)
26
26
Ungdom Damer U14/U16/U18
DU14/16
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Linnea Riis (U14)
-
Lærke Pedersen (U14)
32
32
2
Laura Jørgensen (U16)
-
Laura Krogh (U14)
29
29
3
Luna Salvini (U14)
-
Maja Rasmussen (U14)
29
29
4
Sofie Søndergaard (U14)
-
Emma Cornelia Poulsen (U14)
26
26
5
Maja Larsen (U14)
-
Pippi Linnemann (U14)
21
21