Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Vinterturnering 3 (2019) CPH
Vinterturnering 3 (2019) CPH
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold - afvikles lørdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Martin Kattner
-
Demitri Kristian Margaris
100
100
2
Jesper Christoffersen
-
Allan Holck Andersen
89
89
3
Lars Lunde
-
Jakob Martens
78
78
3
Frederik Foss
-
Jakob Jensen
78
78
5
Anders Jakobsen
-
Lasse Jørgensen
59
59
5
Kim Christiansen
-
Thor Wind
59
59
7
Thor Søgaard
-
Esben Andersen
46
46
8
Martin Gudmandsen
-
Jacob Mygind
37
37
1. division (10 hold - afvikles søndag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jesper Hansson
-
Anders Boye
59
59
2
Thorbjørn Henriksen
-
Mikkel Aarøe
46
46
3
Jonathan Walsoe
-
Vadym Kravchenko
33
33
4
Rasmus Hansen
-
Martin Bülow-Nielsen
30
30
5
Alexander Prange
-
Thomas Gerds
27
27
6
Jacob Sloth
-
Mark Sandberg
24
24
7
Christopher Bilberg
-
Arnaud Jéglot
22
22
8
Claes Wognsen
-
Jesper Hansen
20
20
9
Michael Tsimisiris
-
Ulrik Ærenlund (kan kun spille søndag)
18
18
10
Kim Bjørsted
-
Benjamin Jensen
16
16
2. division (afvikles ikke)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold - afvikles lørdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sara Stief
-
Cecilie Olsen
-
-
2
Frederikke Jensen
-
Anneka Hastings
89
89
3
Emilie Glad Bak
-
Freja Foged
78
78
3
Trine Bak
-
Pernille Witt
78
78
5
Tine Meyhoff
-
Caitlin Nyhus
59
59
5
Line Høst
-
Lulu Lyngholm (kan kun spille lørdag)
59
59
7
lykke sylow
-
Cissy Hermanns
46
46
8
Randy Mortensen
-
Vibeke Wallaert
37
37
1. division (8 hold - afvikles lørdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Axelina Andersson
-
Marie Egebjerg
59
59
2
Line Fog Korntved
-
Anne Monnerup
46
46
3
Angela Vanek
-
Anita Ohm
33
33
3
Pernille Hansen
-
Betina Nørager
33
33
5
Christine Kragelund
-
Shanna Jul Silvestri
27
27
5
Justina Karatas
-
Tina Aboude
27
27
7
Milena Vollmar
-
Mari Eide
22
22
8
Line Overgaard (U21)
-
Emina Cikotic (U21) (kan kun spille lørdag)
20
20
2. division (8 hold - afvikles søndag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maiken Rasmussen
-
Maj Johansen
27
27
2
Anna Sliwinska
-
lærke høyer (kan kun spille søndag)
24
24
3
Brita Vonstad
-
Louise Jensen
22
22
3
Birna Eiríksdóttir
-
Lynn Hipp (kan kun spille søndag)
22
22
5
olivia gerds (U21)
-
Cecilia Ryelund (U21)
16
16
5
Sofie Nørgaard
-
Sara Bang-Christensen
16
16
7
Juliane Schneider
-
Nini Reeler
13
13
8
Mette Mikkelsen
-
Line Østerby
12
12