Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > DM-finaler Amager Strand

DM-finaler Amager Strand

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
DM-finalen
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Mads Rosager - Jacob Brinck (U21) 300 300
2 Lars Mayland - Christopher Secher 267 267
3 Daniel Thomsen - Kristoffer Abell 235 235
4 Oliver Venndt Kaszas - Sebastian Kaszas 202 202
5 Daniel Jonassen - Morten Overgaard 178 178
5 Jacob Stormly - Nicolai Houmann 178 178
7 Jes Fald - Nikolaj Christensen 138 138
7 Thor Wind - Mads Hilligsøe 138 138
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jorge Rodriguez - Joakim Larsen 178 178
2 Søren Boelt Tyndeskov - Bartlomiej Gasior 138 138
3 Allan Holck Andersen - Jesper Christoffersen 100 100
4 Frederik Foss - Jakob Jensen 91 91
5 Thor Søgaard - Lasse Hansen 82 82
6 William Eskildsen (U21) - Frederik Bro-Jørgensen (U21) 73 73
7 Jesper Hansson - Martin Guldberg-Petersen 66 66
8 Daniel Jensen - Jacob Pitters 60 60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Anton Svaneborg - Carl-Emil Nedergaard (U18) 82 82
2 Flemming Andersen - Andreas Allen 66 66
3 Martin Gudmandsen - Torben Frigaard 54 54
4 Christopher Bilberg - Steffen Ravn 48 48
5 Esben Andersen - Vadym Kravchenko 43 43
6 Mogens kjedsen - Jørgen Nielsen 39 39
7 Thomas Gerds - Alexander Prange 36 36
8 Marcelo Bertalan - Diego Rodrigues 31 31
3. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Morten Hedegaard - Rasmus Møller 43 43
2 Christian Løfberg - Morten Fog 36 36
3 Nikolai Tolstoy - Rasmus Nielsen 28 28
4 Morten Vesterskov - Mikkel Madsen 25 25
5 Vladislav Korobeinikov - Søren Bech 22 22
6 Sof Thrane - Juan Lucena Pino 19 19
7 Marius Kristoffersen - Mark Sandberg 16 16
8 Loïc Turquety - Tomasz Kaminski 13 13
4. Division (10 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Uthen Khamproh - Sarawut Kumsangtong 22 22
2 Patrick Michel - Jens Eriksen 16 16
3 Christen Christensen - Johan Hvitved 12 12
4 Thomas Hansen - anders skougaard 10 10
5 Mads Bergmann - Peter Bergmann 9 9
6 Victor Lünell - Frederik Fiskbæk 7 7
7 Jens Pagh Maltbæk - Anders Olesen 6 6
8 Pau Larsen - Bastian Larsen (U16) (tilmeldt efter tilmeldingsfrist) 4 4
9 Mads Breitenkamp - Christian Jensen 3 3
10 Giacomo Vitale - Jacopo Hansen 2 2
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Toke Hjælmsø - Mikkel Pedersen (trukket med skade) - -
Elite/division Damer
DM-finalen
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Maria Tyndeskov - Line Trans Hansen 300 300
2 Helle Søndergård - Simone Marie Hansen 267 267
3 Cecilie Olsen - Signe Haaning 235 235
4 Anneka Hastings - Mia Olsen 202 202
5 Sofia Bisgaard (U16) - Amanda Andersen 178 178
5 Clara Windeleff (U16) - Astrid Mellmølle (U18) 178 178
7 Karin Iversen - Line Nielsen 138 138
7 Josephine Kyhn - Lærke Grønfeldt 138 138
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Josefine Lyholm (U18) - Freja Barkler (U21) 178 178
2 Randy Mortensen - Vibeke Wallaert 138 138
3 Louise Bertelsen - Maria Skotte 100 100
4 Nana Hansen - Gitte Jørgensen 91 91
5 Meimei Mikkelsen - Thea Böttcher 82 82
6 Angela Vanek - Tuule Treiberg 73 73
7 Kristine Ludvigsen - Maria Wieborg 66 66
8 Cissy Hermanns - lykke sylow 60 60
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 tereza kerpcarova - Lea Poulsen 82 82
2 Mikaela Bates - Trine Bak (ønsket nedrykning) 66 66
3 Irene Tosi - Shanna Jul Silvestri 54 54
4 Anna Sliwinska - jannie Kjær-madsen 48 48
5 Maiken Hansen - Ida Johansen 43 43
6 Tina Aboude - Anja Vejrum 39 39
7 Sidsel Foged - Birna Eiríksdóttir (tilmeldt 31/7-ændret profil) 36 36
8 Sara Bang-Christensen - Sofie Nørgaard 31 31
3. division (5 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Lina Polat - Nana Troelsgaard 43 43
2 Susanne Nielsen - Rikke Harpøth 36 36
3 Martine Kam - Martina Pesavento 28 28
4 Justina Karatas - Alice Frank 25 25
5 Elisabeth Muir (U18) - Sally Nielsen (U18) 22 22
2P Damer (rækken oprettes ikke)
DM HU14
DM HU14
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jonathan Krogh (U14) - Peter Brinck (U14) (265 U14 point) 43 43
2 Kristoffer Bisgaard (U14) - Villads Napier (U14) (240 U14 point) 36 36
3 Anton Dixen (U14) - Marius Hansen (U14) (164 U14 point) 28 28
4 Andreas Brinck (U14) - Villads Juhl (U14) (68 U14 point) 25 25
5 Christian Andersen (U14) - Jonas Petersen (U14) (125 U14 point) 22 22
6 Tobias Christensen (U14) - Magnus Piaster (U14) (58 U14 point) 19 19
7 Bertil Frigaard (U14) - Mikkel Bengtsson (U14) (56 U14 point) 16 16
8 Luka Lyø (U14) - Kalle Kjeldsen (U14) (36 U14 point) 13 13
Venteliste
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Rasmus Eisenreich (U14) - Oliver Leth (U14) (30 U14 point) - -
DM HU16 (afvikles lørdag)
DM HU16
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Samir Seyed (U16) - Robert Grundsøe (U16) (226 U16 point) 43 43
2 Malthe Christensen (U16) - Emil larsen (U16) (154 U16 point) 36 36
3 Frederik Stentoft Reilev (U16) - Victor Wellendorf (U16) (72 U16 point) 28 28
4 Jeppe Kjeldsen (U16) - Nikola Lyø (U16) (161 U16 point) 25 25
5 Leo Meyer-Jensen (U16) - Axel Larsen (U14) (111 U16 point) 22 22
6 Frederik Hoff (U16) - Asger Mulbjerg (U16) (68 U16 point) 19 19
7 Anton Spile (U14) - Jacob Petersen (U16) (67 U16 point) 16 16
DM HU18 (afvikles søndag)
DM HU18
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Anders Hauge (U18) - Mikkel Hoff (U18) (340 U18 point) 82 82
2 Rasmus Høyer (U18) - Anton Lydolff (U18) (242 U18 point) 66 66
3 Christian Deding (U18) - Jonas Marcussen (U18) (247 U18 point) 54 54
4 Andreas Andersen (U18) - Andrew Vinther (U18) (174 U18 point) 48 48
DM DU14 (rækken oprettes ikke)
DM DU16 (afvikles lørdag)
DM DU16
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Agnes Mellmølle (U16) - Frida Brinck (U16) (147 U16 point) 43 43
2 Caroline Krogh (U14) - Maria Zaupper (U16) (82 U16 point) 36 36
3 Frida Lyø (U14) - Anna Hauge (U16) (199 U16 point) 28 28
4 Lea Føns (U16) - Ioana Poenaru (U16) (140 U16 point) 25 25
5 Tatiana Markray (U14) - Luna Salvini (U14) 22 22
5 Astrid Torang (U16) - Sille Hansen (U16) - Linnea Gonsalves (U16) (68 U16 point) 22 22
7 Helene Toftgård (U14) - Kristine Toftgaard (U16) (96 U16 point) 16 16
7 Caroline Jensen (U16) - Nicoline Skjoldborg (U16) - Maja Hansen (U14) (65 U16 point) 16 16
DM DU18 (rækken oprettes ikke)
2P Mix
Pulje 1
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Elisabetta Taschini - Nikos Sidiropoulos - -
2 Line Hansen - Thomas Hansen - -
3 Lars Jensen - Angela van Hofwegen - -
4 Lars Elkjær - Pia Nicolaisen - -
2P Herrer