Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Pepsi MAX Tour finale
Pepsi MAX Tour finale
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
40+ Herrer
40+ Damer
DM HU21 - Afvikles ikke grundet for få tilmeldinger
DM DU21
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mads Rosager
-
Jacob Brinck (U21)
300
300
2
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
267
267
3
Jacob Stormly
-
Nicolai Houmann
235
235
4
Lars Mayland
-
Christopher Secher
202
202
5
Jacob Oppenheim
-
Peter Jensen
178
178
6
Daniel Thomsen
-
Kristoffer Abell
154
154
7
Martin Olesen - Nikolaj Christensen (Søgt wildcard til elitedivision - justeret seed)
138
138
8
Toke Hjælmsø
-
Mikkel Pedersen
112
112
9
Teis Corneliussen - Peter Kildegaard (Søgt wildcard til elitedivision - justeret seed)
100
100
10
Jorge Rodriguez
-
Jakob Østergaard
91
91
11
Casper Munk Christiansen
-
David Bording
82
82
12
Joakim Larsen
-
Leonardo Pierobon
73
73
13
Søren Boelt Tyndeskov
-
Martin Kattner
66
66
14
Nicolai Jørgensen
-
Mikkel Skov
60
60
15
Andreas Gormsen
-
Lasse Hansen
54
54
16
Toni Hellmuth
-
Ijad Madisch (Tildelt internationalt wildcard til elitedivision-justeret seed)
-
-
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mikkel Hoff (U18)
-
Oriol Lacalle
82
82
2
Magnus Nørtoft
-
Jonas Fersum
66
66
3
Jacob Pitters
-
Daniel Jensen
54
54
4
Thor Søgaard
-
Claes Wognsen
48
48
5
William Eskildsen (U21)
-
Frederik Bro-Jørgensen (U21) (Tilmeldt 27/07 kl. 13.13)
43
43
6
Joachim Sejr
-
Marcelo Bertalan
39
39
7
Anders Henriksen
-
Bjarke Jacobsen
36
36
8
Sof Thrane
-
Juan Lucena Pino
31
31
Venteliste
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Christian Løfberg
-
Morten Fog
-
-
-
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
-
Mikkel Aarøe
-
-
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maria Tyndeskov
-
Line Trans Hansen
300
300
2
Sofia Bisgaard (U16)
-
Clara Windeleff (U16)
267
267
3
Helle Søndergård
-
Simone Marie Hansen
235
235
4
Amanda Andersen
-
Charlotte Krøyer
202
202
5
Mia Olsen
-
Anneka Hastings
178
178
6
Berglind Jonsdottir
-
Astrid Mellmølle (U18)
154
154
7
Cecilie Olsen
-
Signe Haaning
138
138
8
Josephine Kyhn
-
Emilie Glad Bak
112
112
9
Nadia Ayach Olling
-
Elsa Nielsen
100
100
10
Trine Bak
-
Tine Meyhoff
91
91
11
Johanne Heinsen
-
Lydia Jørgensen
82
82
12
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
73
73
13
lykke sylow
-
Vanessa Richards
66
66
14
Cecilie Steffens
-
Christina Brandt
60
60
15
Lise Nielsen
-
Kimie Ryager
54
54
16
Maria Skotte
-
Frederikke Jars
48
48
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Meimei Mikkelsen
-
Lisa Landvogt
82
82
2
Trine Bang
-
Danielle Nørager Johansen
66
66
3
Ida Flensted
-
Rikke Larsen
54
54
4
Gitte Jørgensen
-
Nana Hansen
48
48
5
Liis Starkopf
-
Elisabetta Taschini
43
43
6
Angela Vanek
-
Ann-Sofie Olsen
39
39
7
Pernille Laursen
-
Teresa Nielsen
36
36
8
Maria Wieborg
-
Melanie Lunding
31
31
Venteliste
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Lise Søndergård Thomsen
-
Anne Søndergård
-
-
40+ Herrer
Pulje A/B
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jakob Martens
-
Lars Lunde (1-5-2)
100
100
2
Allan Holck Andersen
-
Jesper Christoffersen
89
89
3
søren Skibelund
-
Thor Wind
78
78
4
Søren Andersen
-
Peter Fischer
67
67
5
Sune Andersen
-
leo christensen
59
59
7
Jeppe Brinck
-
Søren Brinck
46
46
7
Andreas Olesen
-
Thomas Lyø (4 guld-3 sølv-2 bronze)
46
46
7
søren søgaard
-
Ole Lachenmeier (0-0-2)
46
46
9
Jacob Sloth
-
Erik Pilverdier Sørensen
33
33
9
Bjarke Jespersen
-
kasper kristiansen
33
33
10
Martin Søgaard
-
Jesper Hansson
30
30
10
Martin Gudmandsen
-
Torben Frigaard
30
30
11
Timmo Andersen
-
Sune Elmose
27
27
11
Pau Larsen
-
thomas petersen
27
27
Pulje C/D
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
40+ Damer
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Line Nielsen
-
Karin Iversen (6 guld-8 sølv-6 bronze)
100
100
2
Louise Sommer
-
Pernille Hansen (5-2-0)
89
89
3
dorthe windeleff
-
Marieke Brinck (0-0-3)
78
78
4
Majken Asmussen
-
Gitte Prins (0-0-1)
67
67
5
Randi Fechtenburg
-
Ulla Haue-Pedersen
59
59
6
Betina Nørager
-
Eva Barkler (0-1-1)
51
51
7
Maja Skrowny
-
trine mark
46
46
8
jeanette pedersen
-
Anja Vejrum
37
37
9
Marie Madsen
-
Miriam Kolko
33
33
10
Trine Schmidt
-
Lene Madsen
30
30
DM HU21 - Afvikles ikke grundet for få tilmeldinger
DM DU21
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sara Stief (U21)
-
Frederikke Jensen (U21)
178
178
2
Josefine Lyholm (U18)
-
Sif Barkler (U18)
138
138
3
Caroline Krogh (U14)
-
Frederikke Krogh (U16)
100
100
4
Frida Brinck (U16)
-
Agnes Mellmølle (U16)
91
91
5
Emma Nielsen (U18)
-
Sofie Jensen (U21)
82
82
6
Frida Lyø (U14)
-
Anna Hauge (U16)
73
73
7
Nikoline Traun (U18)
-
Charlene Manuella Johnsen (U18)
66
66