Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Vejers Pepsi MAX Grand Slam
Vejers Pepsi MAX Grand Slam
Elite/division Herrer
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
Elite/division Damer
2P Mix
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
300
300
2
Mads Rosager
-
Jacob Brinck (U21)
267
267
3
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
235
235
4
Lars Mayland
-
Teis Corneliussen
202
202
5
Anders Hoyer
-
Jacob Oppenheim
178
178
6
Nikolaj Christensen
-
Niels Friis
154
154
7
Jakob Martens
-
Jacob Winther
138
138
7
Thor Wind
-
Kim Christiansen
138
138
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Søren Boelt Tyndeskov
-
David Bording
178
178
2
Jakob Østergaard
-
Flemming Olufsen
138
138
3
Pau Larsen
-
Joakim Larsen
100
100
4
Frederik Foss
-
Rasmus Foss
91
91
5
Peter Stolberg
-
Thomas Christensen
82
82
6
Mikkel Aarøe
-
Karl Lundbeck Fuglsbjerg
73
73
7
Lasse Jørgensen
-
Rasmus Hansen
66
66
8
Konrad Andrulewicz
-
Rafal Miskowicz (Kvalificeret til 1. division)
60
60
2. division (12 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Martin Bülow-Nielsen
-
Simon Bitsch
82
82
2
Mikkel Hoff
-
Jonas Marcussen (U18) (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
66
66
3
Søren Andersen
-
Peter Fischer
54
54
4
Viktor Buch
-
Johan Weidemann
48
48
5
Rasmus Høyer (U18)
-
Anders Hauge (U18)
43
43
6
Vladislav Korobeinikov
-
Diego Rodrigues
39
39
7
Jacob Pitters
-
Just Blindbæk
36
36
8
Jesper Brødsgaard
-
Martin Bøjsen
31
31
9
Tim Holm Nielsen
-
Daniel Jensen
28
28
10
Bastian Larsen (U16)
-
Axel Larsen (U14)
25
25
11
Christian Løfberg
-
Marcelo Bertalan
22
22
12
Mogens kjedsen
-
Kalle Kjeldsen (U14)
19
19
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Helle Søndergård
-
Simone Marie Hansen
300
300
2
Amanda Andersen
-
Sofia Bisgaard (U16) (kvalificeret til elitedivisionen)
267
267
3
Maria Tyndeskov
-
Line Trans Hansen
235
235
4
Caroline Udemark
-
Berglind Jonsdottir
202
202
5
Charlotte Krøyer
-
Anneka Hastings
178
178
6
Astrid Mellmølle (U18)
-
Freja Foged
154
154
7
Christina Brandt
-
Tenna Donslund
138
138
7
Line Høst
-
Lulu Lyngholm
138
138
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Christina Jensen
-
Vanessa Richards
178
178
2
Louise Bertelsen
-
Maria Skotte
138
138
3
Johanne Heinsen
-
Lydia Jørgensen
100
100
4
Meimei Mikkelsen
-
Lisa Landvogt
91
91
5
Michelle Hemmingsen
-
Henriette Bjerrum
82
82
6
Trine Bak
-
Marie Egebjerg
73
73
7
Marie Kristoffersen
-
Maja Landberg Sørensen
66
66
8
Maryna Sasunkevich
-
Mette Krogh-Jespersen
60
60
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sara Seir
-
Kimmie Mikkelsen
82
82
2
Justina Zakutauskaite
-
Santa Staskevica
66
66
3
Angela Vanek
-
Ann-Sofie Olsen
54
54
4
Jane Morthorst
-
Lea Poulsen
48
48
5
Jane Bech Mathiesen
-
line christensen
43
43
6
Rikke Bøjsen
-
Gitte Kring
39
39
7
Maria Wieborg
-
Adriana Suarez
36
36
8
Louise Larsen
-
Siv Lajlev
31
31
3. division (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Trine Rask-Nielsen
-
Julie Pedersen
43
43
2
Helene Tønder
-
Victoria Mimi monrad-øre
36
36
3
Mie Thomsen
-
Signe Grave Hansen
28
28
4
Zuzana Bialas
-
Liliana Monteiro
25
25
5
Andrea René Jørgensen
-
Cecilie Nielsen
22
22
6
Sofie Hedegaard
-
Mette Mikkelsen
19
19
2P Mix
Pulje A
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
anja laursen
-
Anders Søndergaard
-
-
2
Helle Nielsen
-
Rene Jensen
-
-
3
Anna Sliwinska
-
Lars Jensen
-
-
4
Charlotte Krarup
-
Flemming Krarup
-
-
5
Sasja Thrane
-
Anders Thuen
-
-
6
Anne-Dorte Krog
-
Tonny Andersen
-
-
7
Jeppe Kjeldsen (U16)
-
Trine Kjeldsen
-
-
8
Tuuliki Andersen
-
Troels Heesche
-
-