Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > RBC Smarteyes Challenger

RBC Smarteyes Challenger

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Nicolai Houmann - Jacob Stormly 157 157
2 Jacob Brinck (U21) - Jacob Oppenheim 135 135
3 Patrick Jørgensen - Jesper Skovmark 119 119
4 Anders Jakobsen - Rasmus Nielsen 103 103
5 Thor Wind - Nicolai Jørgensen 92 92
6 Mads Steffens - Niels Friis 75 75
7 Søren Boelt Tyndeskov - David Bording 67 67
7 Frederik Foss - Jakob Jensen 67 67
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jes Barkler - Søren Bisgaard 92 92
2 Christian Jensen - Morten Sonne 67 67
3 Nikolai Haun - Jim Pedersen 55 55
4 Sebastian Højlund - Benjamin Nygaard 49 49
5 Jacob Pitters - Søren Kjærgaard 44 44
6 Jesper Landbo - frederik muchitsch 40 40
7 William Eskildsen (U21) - Frederik Bro-Jørgensen 36 36
8 Martin Gudmandsen - Jesper Wallaert 32 32
2. division (6 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Mikkel Aarøe - Karl Lundbeck Fuglsbjerg (tilmeldt efter tilmeldingsfrist) 44 44
2 Morten Staal - kristian vinther 36 36
3 Steffen Hansen - Martin Kristensen 29 29
4 Tonny Andersen - Andreas Georgsen 26 26
5 Frank Nielsen - Jakob Jensen 24 24
6 kim kjærgaard - Kristian Mogensen 21 21
Ungdom Herrer U14/U16/U18
HU
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Peter Brinck (U14) - Jonathan Krogh (U14) 29 29
2 Kristoffer Bisgaard (U14) - Villads Napier (U14) 24 24
3 Søren Bertelsen (U14) - Victor Madsen (U14) 19 19
3 Frederik Stentoft Reilev (U16) - Victor Wellendorf (U16) 19 19
5 Christian Andersen (U14) - Jonas Petersen (U14) 15 15
6 Villads Andersen (U14) - Hjalmer Madsen (U14) 13 13
7 Jakob Lauritsen (U14) - Bastian Nielsen (U14) 11 11
Ungdom Damer U14/U16/U18
DU
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Katrine Kjærsgaard (U14) - Ida Lau (U14) 29 29
2 Linnea Riis (U14) - Lærke Pedersen (U14) 24 24
3 Alfa Barkler (U14) - Maja Hansen (U14) 19 19
4 Freja Linnet (U14) - Caroline Poulsen (U14) 17 17
5 Anna Thrane (U16) - Marie Lind (U14) 15 15
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Josephine Kyhn - Vanessa Richards (søgt wild card til Elitedivision) 157 157
2 Amanda Andersen - Maria Tyndeskov - -
3 Sanne Olesen - Charlotte Dyhr (søgt wild card til Elitedivision)) 119 119
4 Signe Haaning - Berglind Jonsdottir 103 103
5 Clara Windeleff (U16) - Astrid Mellmølle (U18) 92 92
6 Freja Barkler (U21) - Frederikke Jensen (makkerskift pga. skade) 75 75
7 Christina Brandt - Tenna Donslund 67 67
7 Lise Nielsen - Tine Meyhoff 67 67
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Vibeke Wallaert - Randy Mortensen 92 92
2 Louise Bertelsen - Emilie Christensen (U18) 67 67
3 Vivi Buus - Nanna Kristensen 55 55
4 Caroline Krogh (U14) - Frida Lyø (U14) 49 49
5 Laura Andresen - Santa Staskevica 44 44
6 Marie Egebjerg - Cecilie Steffens 40 40
7 Kristine Ludvigsen - Anette Poulsen 36 36
8 Louise Larsen - Lisa Klemm 32 32
2. division (11 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Lise Andersen - Jette Steenskov 44 44
2 Frederikke Krogh (U16) - Emilie Krogh (U21) (søgt wild card til 1. division) 36 36
3 Emma Nielsen (U18) - Sofie Jensen (U21) 29 29
4 Betina Nørager - Eva Barkler 26 26
5 Marieke Brinck - Kathrine Brinck (U18) 24 24
6 Maria Wieborg - Melanie Lunding 21 21
7 Grith Lachenmeier (U18) - Freja Gørtz (U21) 19 19
8 Helle Nielsen - Henny Nielsen 17 17
9 Lotte Høst - Pia Høy 15 15
10 Zuzana Bialas - Rikke Bøjsen 13 13
11 Louise Rasmussen - Signe Grave Hansen 11 11
Point for international deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Simone Marie Hansen - Helle Søndergård - -
- Test dame til overførsel - Amanda Andersen 135 135
2P Mix
MIX
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
Ej puljeinddelt
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Susie Kristensen - René Hansen - -
- Mathilde Rafn - Alfred Vistisen - -
- Peter Kristensen - Christina Hovgaard - -
- anja laursen - Anders Søndergaard - -