Forside > Turneringer og resultater > Beachstævner > Ishøj Challenger

Ishøj Challenger

Aktuelle beachstævner

Elite/division Herrer
Elite/division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Nikolaj Christensen - Teis Corneliussen 157 157
2 Lars Mayland - Christopher Secher 135 135
3 Joakim Larsen - Leonardo Pierobon (kvalificeret til elitedivision) 119 119
4 Mikkel Pedersen - Toke Hjælmsø Madsen 103 103
5 Nicolai Houmann - Mathias Spendrup Petersen 92 92
6 Thor Wind - Steffen Schaldemose 75 75
7 Allan Holck Andersen - Jesper Christoffersen 67 67
7 Thor Søgaard - Lasse Hansen 67 67
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jorge Rodriguez - Robert Zuchowski 92 92
2 Lars Lunde - Jakob Martens 75 75
3 Daniel Gordon - Konrad Andrulewicz (makkerskift) 55 55
4 Rasmus Hansen - Hans Voldby 49 49
5 Andreas Gormsen - Lasse Jørgensen 44 44
6 Jesper Hansson - Martin Guldberg-Petersen 40 40
7 Esben Andersen - Vadym Kravchenko 36 36
8 Jacob Pitters - Claes Wognsen 32 32
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Jeppe Tryggedsson - Sigurd Varming 44 44
2 Karl Lundbeck Fuglsbjerg - William Kuhlman 36 36
3 Rasmus Bech - Laurids Sund 29 29
4 Flemming Andersen - Andreas Allen 26 26
5 Alexander Prange - johannes witt 24 24
6 William Eskildsen (U21) - Frederik Bro-Jørgensen 21 21
7 Joachim Sejr - Nikolai Tolstoy 19 19
8 Kristian Vemmelund - Jonas Marcussen 17 17
3. division (5 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Kim Bjørsted - Kristian Klüver 24 24
2 Anders Henriksen - Bjarke Jacobsen 19 19
3 Gregor Nanut - Marcelo Bertalan 15 15
4 Ceco Randjev - Casper Bramm 13 13
5 Joel Mads Christensen-Joachim Ballegaard 11 11
Points for international deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Daniel Thomsen - Kristoffer Abell - -
- Mads Rosager - Martin Trans - -
2P Herrer (oprettes ikke)
Ungdom Herrer U14/U16/U18
HU16-18
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Andreas Andersen (U18) - Andrew Vinther (U18) 29 29
2 Samir Seyed (U16) - Robert Grundsøe (U16) 24 24
3 Christian Deding (U18)- Sofus Møller (U18) 19 19
3 Axel Larsen (U14) - Leo Meyer-Jensen (U16) 19 19
5 Birk Hansen (U18) - Julian Brenøe (U18) 15 15
6 Frederik Hoff (U16) - Asger Mulbjerg (U16) 13 13
7 Emil Maack (U16) - Carl Christensen (U14) 11 11
HU14
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Peter Brinck (U14) - Jonathan Krogh (U14) 29 29
2 Kristoffer Bisgaard (U14) - Villads Napier (U14) 24 24
3 Christian Andersen (U14) - Jonas Petersen (U14) 19 19
4 Manjosh Chauhan (U14) - Niklas Marcussen (U14) 17 17
5 Andreas Brinck (U14)- Carl Vilstrup (U14) 15 15
6 Tobias Ring (U14) - Victor Rasmussen (U14)- Lucas Møller (U14) 13 13
Ungdom Damer U14/U16/U18
DU16
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Frida Brinck (U16)- Mathilde stæhr (U16) 29 29
2 Marie Krogh-Meibom (U16) - Eleonora Danesin (U16) 24 24
3 Mille Berthou (U14) - Celina Brest (U16) 19 19
4 Kirstine Wesnæs (U16)- Frida Boelsmand(U16) 17 17
DU14
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Maja Rasmussen (U14) - Matilde Nejrup (U14) - Luna Salvini (U14) 29 29
2 Tora Ladenburg (U14) - Laura Bonfils (U14) 24 24
3 Freja Nielsen (U14) - Maia Andersen (U14) - Laura Larsen (U14) 19 19
4 Sofie Søndergaard (U14)- Emilie Akinsanya (U14)- Matilde Hollensted (U14) 17 17
2P Damer (oprettes ikke)
Elite/division Damer
Elite/division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Josephine Kyhn - Lærke Grønfeldt 157 157
2 Line Nielsen - Karin Iversen 135 135
3 Elsa Nielsen - Nadia Ayach Olling 119 119
4 Freja Foged - Emilie Glad Bak 103 103
5 Clara Windeleff (U16) - Astrid Mellmølle (U18) 92 92
6 Lydia Jørgensen - Jannie Rasmussen 75 75
7 Sara Stief - Frederikke Jensen 67 67
7 lykke sylow - Cissy Hermanns 67 67
1. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Freja Barkler (U21) - Sofia Bisgaard (U16) 92 92
2 Lise Nielsen - Vanessa Richards (søgt wild card til Elitedivision) 67 67
3 Mette Krogh-Jespersen - Maryna Sasunkevich 55 55
4 Christina Jensen - Livia Sebök 49 49
5 Rikke Larsen - Ida Flensted 44 44
6 Tine Meyhoff - Johanna Nilsson 40 40
7 Nana Hansen - Gitte Jørgensen 36 36
8 Trine Bak - Thea Böttcher 32 32
2. division (8 hold)
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
1 Angela Vanek - Tuule Treiberg 44 44
2 Sofie Østerberg - Sarah Jørgensen 36 36
3 Agnes Mellmølle (U16) - Frida Lyø (U14) (ønsket nedrykning) 29 29
4 Adina Oprean - Anna Volkovica 36 36
5 Ann-Sofie Olsen - Lise Thomsen 24 24
6 jeanette pedersen - charlotte præst 21 21
7 Dagmar Prange - Sofie Hedegaard 19 19
8 olivia gerds - Cecilia Ryelund 17 17
Points for international deltagelse
Pl. Holdnavn Rang.P Seed.P
- Cecilie Olsen - Signe Haaning - -
2P Mix (oprettes ikke)