Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Aarhus Challenger
Aarhus Challenger
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Casper Bjerg
-
Nikolaj Grove
157
157
2
Jacob Oppenheim
-
Jacob Stormly
135
135
3
Patrick Jørgensen
-
Jesper Skovmark
119
119
4
Jacob Winther
-
Jacob Brinck (U21)
103
103
5
Thor Wind
-
Steffen Schaldemose
92
92
6
Jorge Rodriguez
-
Kim Christiansen
75
75
7
Rasmus Hansen
-
Martin Kattner
67
67
7
Anders Jakobsen
-
Jonas Ejsing
67
67
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Nicolai Jørgensen
-
Mikkel Skov
92
92
2
Peter Stolberg
-
Flemming Olufsen
67
67
3
Jonas Vestergaard
-
Christian Hesselberg Jensen
55
55
4
Mads Pedersen
-
Fritz Büttner
49
49
5
Andreas Gormsen
-
Lasse Jørgensen
44
44
6
Jacob Pitters
-
Thorbjørn Henriksen (kvalificeret til 2. division)
40
40
7
Frederik Olsen
-
Anton Svaneborg
36
36
8
Tonny Andersen
-
Michael Søvsø
32
32
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Oskar Madsen
-
Daniel Gordon
44
44
2
nick jensen
-
Oriol Lacalle
36
36
3
Just Blindbæk
-
Jesper Jeppesen
29
29
4
Peter Østerberg
-
Kasper Jensen
26
26
5
Tobias Madsen
-
Jeff Jørgensen
24
24
6
Rasmus Langhorn
-
Sigurd Varming
21
21
7
Jesper Landbo
-
lars søndergaard
19
19
8
Kristian Vemmelund (U21)
-
Jonas Marcussen (U18)
17
17
3. division (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
sebastian højlund
-
Benjamin Nygaard (0 seedpoint)
24
24
2
Konrad Andrulewicz
-
Rafal Miskowicz
19
19
3
Tim Holm Nielsen
-
Daniel Jensen (17 seedpoint)
15
15
4
Rasmus Bjerge
-
Anders Dahlgaard (ønsket nedrykning)
13
13
5
Peter Bering
-
Henrik Lund (9 seedpoint)
11
11
6
Rasmus Gramstrup
-
Jonas Madsen (0 seedpoint)
9
9
Point for international deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Casper Munk Christiansen
-
Nikolaj Christensen
-
-
-
Søren Boelt Tyndeskov
-
David Bording
-
-
-
Mads Steffens
-
Niels Friis
-
-
-
Mads Rosager
-
Martin Trans
-
-
-
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
-
-
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Signe Haaning
-
Cecilie Olsen
157
157
2
Sanne Olesen
-
Lærke Grønfeldt
135
135
3
Freja Foged
-
Berglind Jonsdottir (søgt wild card til Elitedivision)
119
119
4
Lise Nielsen
-
Jannie Rasmussen
103
103
5
Anya Tolstoy
-
Linde Frölke (kvalificeret til Elitedivision)
92
92
6
dorthe windeleff
-
jane diederichsen
75
75
7
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
67
67
7
Line Høst
-
Lulu Lyngholm
67
67
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Amanda Andersen
-
Sofia Bisgaard (U16)
92
92
2
Christina Brandt
-
Tenna Donslund
67
67
3
Marie Kristoffersen
-
Michelle Hemmingsen
55
55
4
Anne Søndergård
-
Marie Jensen
49
49
5
Frederikke Jars
-
Maria Skotte
44
44
6
Mette Krogh-Jespersen
-
Maryna Sasunkevich (kvalificeret til 1. division)
40
40
7
Tuuliki Andersen
-
Louise Larsen
36
36
8
Trine Bang
-
Sara Seir
32
32
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Louise Bertelsen
-
Sara Søndergaard
44
44
2
Maja Landberg Sørensen
-
Nanna Kristensen
36
36
3
Kirstine Hoyer
-
Kimmie Mikkelsen
29
29
4
Trine Bak
-
Thea Böttcher
26
26
5
Kristine Ludvigsen
-
Anette Poulsen
24
24
6
Thuy Vu
-
Alice Johnsen (seed 38,4)
21
21
7
mette Steffens
-
Cecilie Steffens
19
19
8
Mette Platz
-
Heidi Johansen
17
17
3. division (10 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
tereza kerpcarova
-
Jonna Sørensen (seed 0)
24
24
2
Pernille Laursen
-
Teresa Nielsen (seed 16,6)
19
19
3
Lise Andersen
-
Henriette Graversen (seed 30,6)
15
15
4
Charlotte Jepsen
-
Anouck Lambin (seed 24)
13
13
5
Mie Thomsen
-
Eva Olsen
11
11
6
Lene Andreasen
-
Sofie Schriver (seed 14,7)
9
9
7
Lea Poulsen
-
Nanna Damgaard
8
8
8
Andrea René Jørgensen
-
Cecilie Nielsen (seed 18)
7
7
9
Line Overgaard (U21)
-
Emina Cikotic (U21)
6
6
10
Sallie Langæble
-
Nanna Langæble
5
5
Point for international deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Line Trans Hansen
-
Maria Tyndeskov
-
-