Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Odense Grand Slam
Odense Grand Slam
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Daniel Thomsen
-
Kristoffer Abell
200
200
2
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
178
178
3
Jacob Stormly
-
Nicolai Houmann
157
157
4
Toke Hjælmsø Madsen
-
Mikkel Pedersen
135
135
5
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
119
119
6
Jes Fald
-
Jacob Oppenheim
103
103
7
Martin Kattner
-
Demitri Kristian Margaris (Kvalificeret til eliterækken)
92
92
7
Thor Wind
-
Steffen Schaldemose
92
92
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jacob Winther
-
Anders Hoyer
119
119
2
Teis Corneliussen
-
Thomas Lyø
92
92
3
Jesper Skovmark
-
Patrick Jørgensen
67
67
4
Mads Steffens
-
Niels Friis
61
61
5
Frederik Foss
-
Jakob Jensen
55
55
6
Thor Søgaard
-
Lasse Hansen
49
49
7
Rasmus Hansen
-
Martin Guldberg-Petersen
44
44
8
Peter Stolberg
-
Thomas Christensen
40
40
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sven Beyersdorff
-
Jesper Christoffersen
55
55
2
Søren Bisgaard
-
Jes Barkler
44
44
3
Jakob Østergaard
-
Flemming Olufsen
36
36
4
Mads Hilligsøe
-
Nikolai Haun (Makkerskifte grundet skade: Tidligere Michael Søvsø)
32
32
5
Morten Sonne
-
Christian Jensen
29
29
6
Nicolai Jørgensen
-
Mikkel Skov
26
26
7
Mads Pedersen
-
Fritz Büttner
24
24
8
Lasse Jørgensen
-
Claes Wognsen
21
21
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jacob Pitters
-
Thorbjørn Henriksen
29
29
2
Rasmus Langhorn
-
Sigurd Varming (0 seedpoint)
24
24
3
Nikolai Tolstoy
-
Joachim Sejr
19
19
4
Flemming Krarup
-
Henrik Andersen
17
17
5
Kasper christensen
-
Christian Orluff (5 seedpoint)
15
15
6
Lars Overgaard
-
Pelle Bøgild
13
13
7
Kim Bjørsted
-
Benjamin Jensen (11 seedpoint)
11
11
8
Henrik Frænde
-
frank hansen
9
9
4. division (5 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Viktor Buch
-
Johan Weidemann (0 seedpoint)
15
15
2
Konrad Andrulewicz
-
Rafal Miskowicz (0 seedpoint)
11
11
3
Thomas Rasmussen
-
Kenneth Schmidt (0 seedpoint)
8
8
4
Michael Tsimisiris
-
Brian Peterson (0 seedpoint)
7
7
5
Vadym Kravchenko
-
Esben Andersen
6
6
Pulje 6
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Line Nielsen
-
Karin Iversen (Tildelt wildcard til elite og justeret seed)
200
200
2
Emilie Glad Bak
-
Berglind Jonsdottir
178
178
3
Caroline Udemark
-
Stine Lollesgaard
157
157
4
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
135
135
5
Johanne Heinsen
-
Lydia Jørgensen
119
119
6
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
103
103
7
Nadia Olling
-
Elsa Nielsen
92
92
7
dorthe windeleff
-
jane diederichsen
92
92
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Linde Frölke
-
Anya Tolstoy
119
119
2
lykke sylow
-
Cissy Hermanns
92
92
3
Christina Jensen
-
Livia Sebök
67
67
4
Freja Barkler
-
Lise Nielsen
61
61
5
Tuuliki Andersen
-
Eva Barkler
55
55
6
Tine Meyhoff
-
Johanna Nilsson
49
49
7
Trine Bang
-
Frederikke Jars
44
44
8
Ida Flensted
-
Trine Bak (Tildelt wildcard til 1. div og justeret seed)
40
40
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mette Krogh-Jespersen
-
Maryna Sasunkevich
55
55
2
Julie Elton
-
Maria Skotte
44
44
3
Lisa Landvogt
-
Meimei Mikkelsen
36
36
4
Kirstine Hoyer
-
Sara Seir
32
32
5
Santa Staskevica
-
Charlotte Krarup
29
29
6
Lærke Bjerg
-
Lynn Hipp
26
26
7
Louise Larsen
-
Lisa Klemm
24
24
8
Anna Volkovica
-
Irene Tosi
21
21
3. division (9 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Kathrine Brinck (U18)
-
Agnes Mellmølle (U16) (20 seedpoint)
29
29
2
Randi Fechtenburg
-
Ulla Haue-Pedersen
24
24
3
Maja Egelund Andreasson
-
Nanna Damgaard (17 seedpoint)
19
19
4
Helle Cappelen
-
Eva Jespersen
17
17
5
Emina Cikotic (U21)
-
Line Overgaard (U21)
15
15
6
Christiane Gudsøe
-
Sallie Langæble (3 seedpoint)
13
13
7
Selma Cikotic
-
Merima Cikotic (0 seedpoint)
11
11
8
Marianne Overgaard
-
Lone Lydolff (3 seedpoint)
9
9
9
Kirstine Christensen
-
Emilie Christensen (0 seedpoint)
8
8
Point for international deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Maria Tyndeskov
-
Line Trans Hansen
-
-
-
Helle Søndergård
-
Simone Marie Hansen
-
-