Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
CPH Vinterturnering 4 (2018)
CPH Vinterturnering 4 (2018)
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold - spilles lørdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jacob Stormly
-
Teis Corneliussen
100
100
2
Nikolaj Christensen
-
Joakim Larsen
89
89
3
Frederik Foss
-
Sebastian Kaszas
78
78
3
Thor Wind
-
Steffen Schaldemose
78
78
5
David Bording
-
Søren Boelt Tyndeskov
59
59
5
Toke Hjælmsø Madsen
-
Mikkel Pedersen
59
59
7
Martin Gudmandsen
-
Vadym Kravchenko
46
46
8
Jesper Hansson
-
Rasmus Hansen (kan kun spille lørdag)
37
37
1. division (10 hold - spilles søndag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Martin Kattner
-
Demitri Kristian Margaris
59
59
2
Lasse Hansen
-
Thor Søgaard (kan kun spille søndag)
46
46
3
Mikkel Olsen
-
Anders Boye
33
33
4
Alexander Prange
-
johannes witt (makkerskift)
30
30
5
Sven Beyersdorff
-
Luke O Connor-Chen (justeret seed)
27
27
6
Nikolai Tolstoy
-
Mark Sandberg
24
24
7
Jonathan Walsoe
-
Anders Henriksen
22
22
8
Sof Thrane
-
Juan Lucena Pino (kan kun spille søndag)
20
20
9
Kristian Bonde-Nielsen
-
Kim Bjørsted
18
18
10
Lasse Jørgensen
-
Claes Wognsen
16
16
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold - spilles lørdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Cecilie Olsen
-
Line Nielsen (justeret seed)
100
100
2
Freja Foged
-
Elsa Nielsen
89
89
3
Signe Haaning
-
Anneka Hastings
78
78
3
Lydia Jørgensen
-
Johanne Heinsen
78
78
5
Linde Frölke
-
Anya Tolstoy (justeret seed)
59
59
5
Clara Windeleff (U16)
-
Astrid Mellmølle (U18)
59
59
7
Amanda Andersen
-
Jannie Rasmussen
46
46
8
Randy Mortensen
-
Vibeke Wallaert (kvalificeret til elitedivisionen)
37
37
1. division (8 hold - spilles lørdag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
lykke sylow
-
Christina Jensen
59
59
2
Marie Jensen
-
Axelina Andersson
46
46
3
Johanna Nilsson
-
Tine Meyhoff
33
33
3
Cissy Hermanns
-
Anne Aarøe
33
33
5
Meimei Mikkelsen
-
Lisa Landvogt
27
27
5
Trine Bak
-
Livia Sebök
27
27
7
Tina Blidegn
-
Maria Skotte
22
22
8
Angela Vanek
-
Anne Monnerup
20
20
2. division (8 hold - spilles søndag)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Julie Elton
-
Milica Zecevic
27
27
2
Ann-Sofie Olsen
-
Thea Böttcher
22
22
3
Mari Eide
-
Linda Wirmark
18
18
3
Irene Tosi
-
Anna Volkovica
18
18
5
kirsten christensen
-
Milena Vollmar
14
14
5
jeanette pedersen
-
charlotte præst
14
14
7
Nini Reeler
-
Nhu Doan
12
12
8
Sofie Nørgaard
-
Sara Bang-Christensen
10
10
Venteliste
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Ulla Haue-Pedersen
-
Sofie Jensen
-
-
-
Mette Krogh-Jespersen
-
Maryna Sasunkevich
-
-
-
Danijela Marijanovic
-
Anja Vejrum (kan kun spille søndag)
-
-
-
Tina Aboude
-
Adina Oprean
-
-