Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
DM-finaler (Amager strand)
DM-finaler (Amager strand)
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
2P Herrer (afvikles ikke)
2P Damer (afvikles ikke)
2P Mix (afvikles ikke)
DM HU14
DM HU16
DM HU18 (afvikles ikke)
DM HU21
DM DU14
DM DU16
DM DU18 (afvikles ikke)
DM DU21
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
DM-finalen (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lars Mayland
-
Christopher Hansen
200
200
2
Daniel Thomsen
-
Kristoffer Abell
178
178
3
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
157
157
4
Mads Rosager
-
Martin Trans
135
135
5
Casper Munk Christiansen
-
Nikolaj Christensen
119
119
5
Anders Hoyer
-
Søren Hoyer
119
119
7
Søren Boelt Kristiansen
-
David Bording
92
92
7
Jesper Skovmark
-
Patrick Jørgensen
92
92
1. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Glen Hytoft
-
Vladimir` Hauriska
119
119
2
Anders Boye
-
Jorge Rodriguez
92
92
3
Casper Kure
-
Jeppe Holgersen
67
67
4
Jesper Christoffersen
-
Allan Holck Andersen
61
61
5
Jens Feldthus
-
Nicolai Houmann
55
55
6
Mads Hove
-
thor wind
49
49
7
Martin Gudmandsen
-
Jacob Mygind
44
44
8
Søren Bisgaard
-
kasper kristiansen
40
40
2. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Bram Hansen
-
Rasmus Johansen
55
55
2
Thor Søgaard
-
Lasse Jørgensen
44
44
3
Frederik Foss
-
Jakob Jensen
36
36
4
Kristian Klüver
-
Kristoffer Smed
32
32
5
Anders Andersen
-
Lasse Hansen
29
29
6
Morten Nedergaard
-
Mogens Kjeldsen
29
29
7
Joachim Sejr
-
Nikolai Tolstoy
24
24
8
Mark Sandberg
-
Claes Wognsen
21
21
3. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Daniel Gordon
-
Oskar Madsen
29
29
2
Vadym Kravchenko
-
Christian Ballegaard
24
24
3
Andreas Mølholm
-
Kristoffer From
36
36
4
Thomas Gerds
-
Alexander Prange
17
17
5
Lars Syska
-
Jørgen Nielsen
15
15
6
Morten Vesterskov
-
Cristian Lay
13
13
7
Jesper Scott
-
Jesper Hede
11
11
8
Jens Knudsen
-
Kasper christensen
9
9
4. division (10 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Bjarke Jespersen
-
Adam Laursen (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
15
15
2
Morten Fog
-
Christian Løfberg
11
11
3
Rasmus Nielsen
-
søren ringborg
8
8
4
Jakob Fjordside
-
Thomas Weitemeyer
7
7
5
Pelle Bøgild
-
Lars Overgaard
6
6
6
Guillem Aguilà Calbet
-
Tomasz Kaminski
5
5
7
Mikkel Thorup
-
Sune Bloch
4
4
8
Mads Bergmann
-
Peter Bergmann
3
3
9
Loïc Turquety-Denis Kirchhübel
2
2
10
Reinout Laanstra-Tom Eckhardt
1
1
Elite/division Damer
DM-finalen (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Line Hansen
-
Maria Tyndeskov
200
200
2
Caroline Udemark
-
Mie Lindgren
178
178
3
Cecilie Olsen
-
Lærke Grønfeldt
157
157
4
Astrid Mellmølle (U18)
-
Clara Windeleff (U16)
135
135
5
Charlotte Dyhr
-
Sanne Olesen
119
119
5
Elsa Nielsen
-
Anya Tolstoy
119
119
7
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
92
92
7
Lydia Jørgensen
-
Johanne Heinsen
92
92
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Christina Jensen
-
Livia Sebök
119
119
2
Christina Brandt
-
Tenna Donslund (søgt wild card til 1. division)
92
92
3
Cissy Hermanns
-
Eva Barkler (makkerskift)
67
67
4
Tina Blidegn
-
Maria Skotte
61
61
5
Bettina Bjerring
-
Rikke Olrik
55
55
6
Lisa Landvogt
-
Lene Arensdorff
49
49
7
Anne Søndergård
-
Marie Finnerup
44
44
8
mette mathiasen
-
Kirstine Hoyer
40
40
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Gitte Jørgensen
-
Nana Hansen
55
55
2
lykke sylow
-
Randy Mortensen
44
44
3
Cristina Boschini
-
Liis Starkopf
36
36
4
Anna Sliwinska
-
jannie Kjær-madsen
32
32
5
Heidi Johansen
-
Mette Platz
29
29
6
Maiken Hansen
-
Ida Johansen
26
26
7
Annelie Nielsen
-
Angela Vanek
24
24
8
Laura Jensby
-
Tatjana Stadil
21
21
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maria Wieborg
-
Christina Selle
29
29
2
Thea Lykkegaard Møller
-
Lina Dubina
24
24
3
Anne Kristophersen
-
Adina Oprean
19
19
4
Janne Krejbjerg
-
emilie dahl
17
17
5
Lene Hammer
-
Maria Hansen
15
15
6
Sara Bang-Christensen
-
Sofie Nørgaard
13
13
7
Jenifer Clausell
-
Lene Madsen
11
11
8
Linda Soleil
-
Heidi Frigaard
9
9
4. division pl. 1 (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Nadine Zeiss
-
Nana Troelsgaard
15
15
2
Solvej Andersen
-
Christina Rasmussen
11
11
3
Johanne Kappel
-
Klara Grundsøe
8
8
4
Mika Gutsche
-
Ida Andersen
7
7
5
Trine Schmidt
-
Trine Correll
6
6
6
Rikke Harpøth
-
Susanne Nielsen
5
5
7
Ida Lærkedahl
-
dorthe jensen
4
4
8
Juliane Schneider
-
Dagmar Schröder Prange
3
3
4. division pl. 2 (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sidsel Reinert
-
Nadja Andersen
15
15
2
freja madsen
-
Joan Olsen
11
11
3
Martina Pesavento
-
Ines Caetano
8
8
4
Line Overgaard (U18)
-
Maria Månsson
7
7
5
Nini Reeler
-
Nhu Doan
6
6
6
Sallie Langæble
-
Marianne Overgaard
5
5
2P Herrer (afvikles ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Damer (afvikles ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Mix (afvikles ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
DM HU14
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jeppe Kjeldsen (U14)
-
Nikola Lyø (U14)
29
29
2
Peter Brinck (U14)
-
emil bernberg (U14)
24
24
3
Samir Seyed (U14)
-
Axel Larsen (U14)
19
19
4
Jonathan Krogh (U14)
-
Lukas Labich (U14)
17
17
5
Anton Hansen (U14)
-
Jacob Petersen (U14)
15
15
6
Tobias Christensen (U14)
-
Kristoffer Bisgaard (U14)
13
13
7
Bertil Frigaard (U14)
-
Mikkel Bengtsson (U14)
-
Villads Napier (U14)
11
11
DM HU16
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Samir Seyed (U14)
-
Robert Binau Grundsøe (U14)
29
29
2
Jonathan Krogh (U14)
-
Peter Brinck (U14)
24
24
3
Oliver Traun (U16)
-
Viktor Harboe (U16)
19
19
4
Malthe Christensen (U14)
-
Emil larsen (U16)
17
17
5
Andreas Andersen (U16)
-
Andrew Vinther (U16)
15
15
DM HU18 (afvikles ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
DM HU21
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rasmus Mikelsons (U21)
-
Jacob Brinck (U18)
119
119
2
Ulrik Dahl (U18)
-
Carl-Emil Nedergaard (U18)
92
92
3
Frederik Olsen
-
Anton Svaneborg
67
67
4
William Eskildsen (U21)
-
Daniel Mortensen
61
61
5
Christian Nielsen
-
Jonas Marcussen
55
55
DM DU14
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Caroline Krogh (U14)
-
Frida Lyø (U14)
29
29
2
Mille Berthou (U14)
-
Lea Føns (U14)
24
24
3
Emma Nielsen (U14)
-
Eleonora Danesin (U14)
19
19
4
Caroline Cappelen (U14)
-
Maja Hansen (U14)
17
17
5
Lina Philipsen (U14)
-
Tatiana Markray (U14)
-
Luna Salvini (U14)
15
15
6
Filippa Kjelsgaard (U14)
-
Tora Ladenburg (U14)
13
13
DM DU16
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Caroline Krogh (U14)
-
Maria Zaupper (U16)
29
29
2
Lea Føns (U14)
-
Signe Fyhn (U16)
24
24
3
Agnes Mellmølle (U16)
-
Frida Lyø (U14)
19
19
4
Mille Berthou (U14)
-
Celina Brest (U16)
17
17
5
Marie Krogh-Meibom (U14)
-
Tilla Mathiesen (U16)
15
15
DM DU18 (afvikles ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Ej puljeinddelt
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
0
Josefine Lyholm (U18)
-
Nikoline Traun (U18)
-
-
DM DU21
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sif Barkler (U16)
-
Sofia Bisgaard (U16)
119
119
2
Freja Barkler
-
Pernille Witt
92
92
3
Nikoline Traun (U18)
-
Charlene Manuella Johnsen (U18)
67
67
4
Josefine Lyholm (U18)
-
Thea Böttcher (U21)
61
61
5
Grith Lachenmeier
-
Amalie Lachenmeier
55
55