Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Hornbæk Semifinalestævne
Hornbæk Semifinalestævne
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (oprettes ikke)
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
200
200
2
Daniel Thomsen
-
Kristoffer Abell
178
178
3
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
157
157
4
Anders Hoyer
-
Søren Hoyer
135
135
5
Casper Munk Christiansen
-
Nikolaj Christensen
119
119
6
Mads Rosager
-
Martin Trans
103
103
7
Lars Mayland
-
Christopher Hansen
92
92
8
Toke Hjælmsø Madsen
-
Casper Bjerg
75
75
9
Teis Corneliussen
-
Jacob Stormly
67
67
10
Lars Lunde
-
Glen Hytoft
61
61
11
David Bording
-
Søren Boelt Kristiansen
55
55
12
Mads Steffens
-
Niels Friis
49
49
13
Leonardo Pierobon
-
Mads Salling
44
44
14
Martin Kattner
-
Vladimir` Hauriska
40
40
15
Jonas Vestergaard
-
Christian Hesselberg Jensen
36
36
16
thor wind
-
Jorge Rodriguez
32
32
1. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rasmus Mikelsons
-
Jacob Brinck (Søgt wildcard til elite)
55
55
2
Casper Kure
-
Jeppe Holgersen
44
44
3
Frederik Foss
-
Claes Wognsen
36
36
4
Jakob Østergaard
-
Nikolaj Hjorth (søgt wild card til 1. division)
32
32
5
Mads Pedersen
-
Andreas Gormsen
29
29
6
Mikkel Olsen
-
Martin Guldberg-Petersen
26
26
7
Ulrik Dahl (U18)
-
Frederik Olsen
24
24
8
Martin Gudmandsen
-
Jacob Mygind
21
21
2. Division (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Alexander Cappelen
-
Christoffer Jensen
29
29
2
Jesper Hansson
-
Peter Jespersen
24
24
3
Mark Sandberg
-
Nikoli Tolstoy (makkerskift pga. skade)
19
19
4
Cristian Lay
-
Andreas Allen
17
17
5
Rene Hjort Jensen-Helle Graakjær Nielsen (fra Mixrækken)
15
15
6
Laurids Ernstberger
-
Johan Ernstberger
13
13
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Charlotte Krøyer
-
Berglind Jonsdottir
200
200
2
Caroline Udemark
-
Mie Lindgren
178
178
3
Charlotte Dyhr
-
Sanne Olesen
157
157
4
Lydia Jørgensen
-
Johanne Heinsen
135
135
5
Elsa Nielsen
-
Anya Tolstoy
119
119
6
Cissy Hermanns
-
Sandra Tolstoy
103
103
7
Bettina Bjerring
-
Nadia Olling
92
92
8
Tine Meyhoff
-
Livia Sebök
75
75
9
Amanda Andersen
-
Signe Haaning
67
67
10
Rikke Olrik
-
Maria Skotte
61
61
11
Maja Landberg Sørensen
-
Michelle Hemmingsen
55
55
12
Freja Foged
-
Line Høst
49
49
13
Trine Bak
-
Pernille Witt
44
44
14
Freja Barkler
-
Jannie Rasmussen
40
40
15
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
36
36
16
Lise Nielsen
-
Tenna Donslund
32
32
1. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lene Arensdorff
-
Christina Jensen
55
55
2
Randy Mortensen
-
Vibeke Wallaert
44
44
3
Louise Larsen
-
Kirstine Hoyer
36
36
4
Nana Hansen
-
Gitte Jørgensen
32
32
5
Meimei Mikkelsen
-
Signe Iversen
29
29
6
Nikoline Traun (U18)
-
Charlene Manuella Johnsen (U18)
26
26
7
Angela Vanek
-
Camilla Tolmark
24
24
8
Lene Hammer
-
jeanette pedersen
21
21
2. Division (7 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
lykke sylow
-
Birgitte Rønø
29
29
2
Line Christensen
-
Janne Krejbjerg
24
24
3
Anna Sliwinska
-
jannie Kjær-madsen
19
19
4
Ida Johansen
-
Maiken Hansen (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
17
17
5
Sidsel Hye-Knudsen
-
Therese Mikkelsen
15
15
6
Sofie Nørgaard-Sara Bang-Christensen
13
13
7
Lene Madsen
-
julia graversen
11
11
3. Division (5 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sofie Jensen
-
Ulla Haue-Pedersen
15
15
2
Maria Hansen
-
Mika Gutsche
11
11
3
Christine Kragelund
-
Linda Wirmark
9
9
4
Kirsten Christensen
-
Nina Favrelle
8
8
5
Julie Winther
-
Sarah Victoria Hundebøll
7
7
International deltagelse
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Ej puljeinddelt
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
0
Carina Jacobsen
-
Kamille lauritsen (trukket med skade)
-
-
0
Danijela Marijanovic
-
Tina Aboude (trukket med skade)
-
-
2P Herrer (oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Damer (oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Mix (oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P