Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Aarhus Challenger 2
Aarhus Challenger 2
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
2P Herrer (oprettes ikke)
2P Damer (oprettes ikke)
2P Mix (oprettes ikke)
Ungdom herrer U14/U16/U18
Ungdom damer U14/U16/U18
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Daniel Thomsen
-
Kristoffer Abell
157
157
2
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
135
135
3
Mads Rosager
-
Martin Trans
119
119
4
Casper Bjerg
-
Jacob Stormly (kvalificeret til Eliterækken)
103
103
5
David Bording
-
Søren Boelt Kristiansen
92
92
6
Jacob Oppenheim
-
Peter Schøler
75
75
7
Niels Friis
-
Christian Hesselberg Jensen
67
67
8
Nichlas Daugaard
-
Nicolai Jørgensen
61
61
1. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anders Mathiesen
-
Alvise Pittoni (kvalificeret til 1. division)
92
92
2
Patrick Jørgensen
-
Jesper Skovmark
67
67
3
Nicolai Houmann
-
Anders Udemark (tildelt wild card til 1. division)
55
55
4
Peter Stolberg
-
Thomas Christensen
49
49
5
Nikolai Haun
-
Jakob Østergaard
44
44
6
Henrik Frænde
-
Simon Førrisdahl
40
40
7
Carl-Emil Nedergaard (U18)
-
Ulrik Dahl (U18)
36
36
8
Andreas Gormsen
-
Jeff Jørgensen
32
32
2. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Dan Inge Dale
-
Joakim Larsen
-
-
1
Sylvester Ditlevsen
-
Frederik Jensen
44
44
2
Morten Sonne
-
Christian Jensen
36
36
3
Juan Lucena Pino
-
Sof Thrane
29
29
4
Thomas Wagner
-
Tonny Andersen
26
26
5
Dan Fischer
-
Niels Andersen
24
24
6
Søren Bisgaard
-
Kristoffer Bisgaard
21
21
7
Behdad Bakhshaie
-
Nikolai Tolstoy
19
19
3. Division (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Kasper Foldberg
-
Mads Pedersen (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
24
24
2
Jeppe Mölck
-
Søren Ravnkjær
19
19
3
Søren Andersen
-
Peter Fischer
15
15
4
Morten Nedergaard
-
Mark Sandberg (tilmeldt efter tilmeldingsfrist)
13
13
5
Jeppe Tryggedsson
-
Mikkel Hedelund
11
11
6
Jeppe Klausen
-
Peter Bering
9
9
Elite/division Damer
Elitedivision (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maria Tyndeskov
-
Line Hansen
157
157
2
Helle Søndergård
-
Simone Marie Hansen
135
135
3
Caroline Udemark
-
Lulu Lyngholm
119
119
4
Clara Windeleff (U16)
-
Astrid Mellmølle (U18)
103
103
5
Amanda Andersen
-
Signe Haaning
92
92
6
Lydia Jørgensen
-
Johanne Heinsen
75
75
7
Sandra Tolstoy
-
Anya Tolstoy
67
67
8
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
61
61
1. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Maja Pilgaard
-
Henriette Bjerrum (tildelt wild card til 1. division)
92
92
2
Rikke Thomassen
-
Mia Hartelius
67
67
3
Lise Nielsen
-
Tenna Donslund
55
55
4
Michelle Hemmingsen
-
Christina Brandt
49
49
5
Trine Bak
-
Pernille Witt
44
44
6
Christina Jensen
-
Livia Sebök
40
40
7
Trine Bang
-
Anne Søndergård
36
36
8
Louise Fechtenburg
-
Sara Seir
32
32
2. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anne Nielsen
-
Tuuliki Andersen
44
44
2
Cecilie Steffens
-
Siv Lajlev
36
36
3
Karina Linde
-
Vivi Buus (kvalificeret til 2. division)
29
29
4
Natascha Olsen
-
Maja Landberg Sørensen
26
26
5
Thuy Vu
-
Eva Olsen
24
24
6
Anastasija Bordjukova
-
Lisa Klemm
21
21
7
Lise Andersen
-
annie bang
19
19
8
Louise Larsen
-
Julie Jensen
17
17
3. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mette Krogh-Jespersen
-
Maryna Sasunkevich
24
24
2
Maria Wieborg
-
Christina Selle
19
19
3
Mie Thomsen
-
Meimei Mikkelsen
15
15
4
Victoria Mimi monrad-øre
-
Helene Tønder
13
13
5
Zuzana Bialas
-
Tina Damgaard
11
11
6
mette Steffens
-
Camilla Kring
9
9
7
Anna Gabs
-
Grith Pedersen
8
8
8
Kristine Ludvigsen
-
Anette Poulsen
7
7
4. Division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anne Dale
-
Marita Dale
11
11
2
Berit Christensen
-
lone larsen
8
8
3
Ina Laugesen
-
Suzanne Møller
6
6
4
Christina Rasmussen
-
Lene Aarøe
5
5
5
Mie Olsen
-
Louise Rasmussen
4
4
6
Anna Volkovica
-
Irene Tosi
3
3
7
matilde nyeland
-
Erika Anochinaite
2
2
8
Astrid Gyldensted
-
Ella Strazda
1
1
2P Herrer (oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Damer (oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Mix (oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Ungdom herrer U14/U16/U18
HU14/16
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jonas Guldager (U16)- Markus Bomholt (U16)
29
29
2
Nikola Lyø (U14)
-
Victor W (U14)
24
24
3
Jonathan Krogh (U14)
-
Lukas Labich (U14)
19
19
4
emil bernberg (U14)
-
Peter Brinck (U14)
15
15
Ungdom damer U14/U16/U18
DU14/16
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Caroline Krogh (U14)
-
Frida Lyø (U14)
29
29
2
Frederikke Krogh (U16)
-
Maria Zaupper (U16)
24
24
3
Mille Berthou (U14)
-
Celina Brest (U16)
19
19