Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Pepsi MAX Tour finale
Pepsi MAX Tour finale
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lars Mayland
-
Christopher Hansen
200
200
2
Peter Kildegaard
-
Anders Hoyer
178
178
3
Casper Bjerg
-
Kristoffer Abell
157
157
4
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
135
135
5
Teis Corneliussen - Toke Hjælmsø Madsen (wild card til elitedivisionen - justeret seed til 9,6)
119
119
6
Jakob Due
-
Kim Blond (søgt wild card til elitedivisionen)
103
103
7
Martin Olesen
-
Martin Trans Hansen
92
92
8
Tomasz Guzialek
-
Leonardo Pierobon
75
75
9
Jacob Oppenheim
-
Daniel Thomsen
67
67
10
Sven Beyersdorff
-
Nikolaj Christensen (søgt wild card til elitedivisionen)
61
61
11
Lars Lunde
-
Jakob Martens (tildelt wild card til elitedivisionen)
55
55
12
Jacob Stormly
-
nick jensen
49
49
13
David Bording
-
thor wind
44
44
14
Jonas Vestergaard
-
Mads Steffens
40
40
15
Jacob Brinck (U18)
-
Anton Lydolff (U16) (tildelt U18 EM wild card til elitedivisionen)
36
36
16
Casper Munk Christiansen
-
Philip Özari (makkerskift pga. skade)
32
32
1. Division (8 hold )
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Konrad Andrulewicz
-
Rafal Miskowicz
55
55
2
Kim Christiansen
-
Jorge Rodriguez
44
44
3
Casper Kure
-
Jeppe Holgersen
36
36
4
Martin Kattner
-
Rasmus Hansen
32
32
5
Jonas Ejsing
-
Niels Friis
29
29
6
Luke O Connor-Chen
-
Carl-Emil Nedergaard (U16)
26
26
7
Søren Boelt Kristiansen
-
Jacob Langryd
24
24
8
Pau Larsen
-
Mikkel Olsen
21
21
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Morten Staal
-
Christian Jensen
29
29
2
Bram Hansen
-
Rasmus Johansen
24
24
3
Martin Gudmandsen
-
Jacob Mygind
19
19
4
Mark Sandberg
-
Thor Søgaard (makkerskift pga. skade)
17
17
5
brian berthou
-
Anders Gnistrup
15
15
6
Martin Andersen
-
Kristian Klüver
13
13
7
Sof Thrane
-
Juan Lucena Pino
11
11
8
Kim Bjørsted
-
Ditlev Davidsen
10
10
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anders Als (U18)
-
Viktor Buch
15
15
2
Henrik Grøndal
-
Niels Peter Juul
11
11
3
Mikkel Thorup
-
Sune Bloch
9
9
4
Jens Eriksen
-
Patrick Michel
8
8
5
Anders Henriksen
-
Laurids Ernstberger
7
7
6
Daniel Mortensen
-
William Eskildsen
6
6
7
Morten Ødum
-
søren ringborg
5
5
8
Søren Bisgaard
-
Kristoffer Bisgaard (ønsket nedrykning)
4
4
Deltager ikke pga. international turnering
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
-
-
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mia Olsen
-
Pia Hove
200
200
2
Emilie Glad Bak
-
Anneka Hastings
178
178
3
Lærke Grønfeldt
-
Caroline Udemark
157
157
4
Maria Tyndeskov
-
Simone Marie Hansen
135
135
5
Charlotte Krøyer
-
Line Nielsen
119
119
6
Bettina Bjerring
-
Berglind Jonsdottir (søgt wild card til elitedivisionen)
103
103
7
Lydia Jørgensen
-
Signe Haaning
92
92
8
Frederikke Jars
-
Nadia Olling
75
75
9
Louise Bertelsen
-
Lise Bisgaard
67
67
10
Johanna Nilsson
-
Sandra Tolstoy
61
61
11
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
55
55
12
Sara Stief
-
Frederikke Jensen (tildelt wild card til elitedivisionen)
49
49
13
Sara Søndergaard
-
Nanna Kristensen
44
44
14
Jannie Rasmussen
-
Danielle Nørager Johansen
40
40
15
Kimie Ryager
-
Rikke Olrik
36
36
16
Michelle Hemmingsen
-
Marie Finnerup
32
32
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rikke Larsen
-
Trine Kjelstrup (søgt wild card til 1. division)
55
55
2
dorthe windeleff
-
jane diederichsen
44
44
3
Christina Maxwell
-
Randy Mortensen
36
36
4
Maria Skotte
-
Tina Blidegn
32
32
5
Kirstine Keller
-
Maryna Sasunkevich
29
29
6
Tuuliki Andersen
-
Louise Larsen
26
26
7
Ida Andersen
-
Lisa Landvogt
24
24
8
Josephine Kyhn
-
Linn Malnacs (søgt wild card til 1. division)
21
21
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Gitte Jørgensen
-
Nana Hansen (søgt wild card til 2. division)
29
29
2
Emma Nielsen (U16)
-
Astrid Mellmølle (U16)
24
24
3
Christina Jensen
-
Elsa Nielsen
19
19
4
Sofia Bisgaard (U14)
-
Clara Windeleff (U14) (Tildelt U18 EM wild card)
17
17
5
Anne Søndergård
-
Trine Bang
15
15
6
Freja Foged
-
Freja Barkler (U18)
13
13
7
Christina Verdirame
-
Line Fog Korntved (søgt wild card til 2. division)
11
11
8
Maria Wieborg
-
Sara Sivesgaard
10
10
3. division (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anne Monnerup
-
Mika Gutsche
15
15
2
Pernille Laursen
-
Teresa Nielsen
11
11
3
Anna Sliwinska
-
jannie Kjær-madsen
9
9
4
Sacha Bagge
-
Ida Johansen
8
8
5
Juliane Schneider
-
Wibke Christel (makkerskift pga. skade)
7
7
6
Jenifer Clausell
-
Irene Tosi
6
6
Venteliste
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Deltager ikke pga. international turnering
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Helle Søndergård
-
Line Hansen
-
-
-
Cecilie Olsen
-
Eva Bang
-
-