Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Kerteminde Semifinalestævne
Kerteminde Semifinalestævne
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
2P Herrer
2P Damer (rækken oprettes ikke)
2P Mix
Ungdom herrer U14/U16/U18 (rækken oprettes ikke)
Ungdom damer U14/U16/U18
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lars Mayland
-
Christopher Hansen
200
200
2
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
178
178
3
Casper Bjerg
-
Kristoffer Abell
157
157
4
Oliver Venndt Kaszas
-
Sebastian Kaszas
135
135
5
Leonardo Pierobon
-
Mads Salling
119
119
6
nick jensen
-
Jacob Stormly
103
103
7
Jacob Oppenheim
-
Daniel Thomsen
92
92
8
Casper Munk Christiansen
-
Kim Blond (makkerskift pga. skade)
75
75
9
Nikolaj Christensen
-
Toke Hjælmsø Madsen
67
67
10
markus sørensen
-
Martin Trans Hansen
61
61
11
Daniel Nørskov
-
Søren Hoyer
55
55
12
Patrick Jørgensen
-
Jesper Skovmark
49
49
13
Kim Christiansen
-
Martin Kattner
44
44
14
David Bording
-
Dennis Sommer-Larsen
40
40
15
Rasmus Hansen
-
Martin Guldberg-Petersen
36
36
16
Mads Steffens
-
Søren Boelt Kristiansen
32
32
1. Division (9 hold )
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jacob Brinck (U18)
-
Anton Lydolff (U16) (U18 EM wild card)
55
55
2
Martin Olesen
-
emil dreyer
44
44
3
Mads Hilligsøe
-
Rasmus Nielsen
36
36
4
Allan Holck Andersen
-
Jesper Christoffersen
32
32
5
Peter Stolberg
-
Thomas Christensen
29
29
6
Anders Udemark
-
Peter Svendsen-Tune
26
26
7
Jesper Landbo
-
frederik muchitsch
24
24
8
Nichlas Daugaard
-
Torsten Frank
21
21
9
Jonas Ejsing
-
Niels Friis
19
19
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jes Barkler
-
Thomas Lyø (søgt wild card til 1. division)
29
29
2
Casper Kure
-
Jeppe Holgersen
24
24
3
Konrad Andrulewicz
-
Rafal Miskowicz
19
19
4
Pau Larsen
-
Mikkel Olsen
17
17
5
Martin Gudmandsen
-
Torben Frigaard
15
15
6
Thomas Laursen
-
Just Blindbæk
13
13
7
Anders Jakobsen
-
Andreas Gormsen
11
11
8
Martin Andersen
-
Kristian Klüver
10
10
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Morten Staal
-
Christian Jensen
15
15
2
Christian Moltrup-Nielsen
-
Sune Andersen
11
11
3
Torsten Ahlmann
-
Mark Sandberg
9
9
4
frank hansen
-
Henrik Jensen
8
8
5
Hans Voldby
-
Laurids Ernstberger
7
7
6
Frederik Kreuzfeldt
-
Anders Als (U18)
6
6
7
Jesper Brødsgaard
-
Martin Bøjsen
5
5
8
Tonny Andersen
-
Thomas Wagner
4
4
4. division pulje 1 (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Morten Mau
-
Flemming Olufsen (søgt wild card til 2. division)
7
7
2
Henrik Andersen
-
brian berthou
6
6
3
Mads Pedersen
-
Morten Sonne
5
5
4
Peter Svendsen
-
Jørgen Nielsen
4
4
5
Thorbjørn Henriksen
-
Peter Østerberg
3
3
6
Adnan Özari
-
Jacob özari
2
2
7
Søren Rybro
-
Joachim Sejr
1
1
8
Daniel Karkov
-
Mikael Mathiesen
1
1
4. division pulje 2 (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Henrik Vestergaard
-
Thomas Stampe
7
7
2
Morten Hedegaard
-
Rasmus Møller
6
6
3
Nikolai Haun
-
Viktor Buch
5
5
4
jacob Foged
-
Hans Peter Pedersen
4
4
5
Sebastian Jeppesen
-
Andreas Hansen
3
3
6
Jimmy Jørgensen
-
Ole Rasmussen
2
2
7
kasper christensen
-
Andrii Nikitin
1
1
8
Søren Rendbøll
-
Mikael Nielsen
1
1
Deltager ikke pga. international turnering
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Anders Hoyer
-
Peter Kildegaard (deltager ikke pga. international turnering)
-
-
Elite/division Damer
Elitedivision (16 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Cecilie Olsen
-
Eva Bang
200
200
2
Line Hansen
-
Berglind Jonsdottir
178
178
3
Charlotte Krøyer
-
Line Nielsen
157
157
4
Caroline Udemark
-
Lærke Grønfeldt
135
135
5
Simone Marie Hansen
-
Maria Tyndeskov
119
119
6
Emilie Glad Bak
-
Anneka Hastings
103
103
7
Line Høst
-
Lulu Lyngholm
92
92
8
Mie Lindgren
-
Sanne Olesen
75
75
9
Louise Bertelsen
-
Lise Bisgaard
67
67
10
Signe Haaning
-
Lydia Jørgensen
61
61
11
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
55
55
12
Lisa Klemm
-
Sara Søndergaard
49
49
13
Frederikke Jars
-
Nadia Olling
44
44
14
Michelle Hemmingsen
-
Marie Finnerup
40
40
15
Christina Brandt
-
Marie Jensen
36
36
16
Jannie Rasmussen
-
Danielle Nørager Johansen
32
32
1. Division (8 hold )
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Mette Krogh-Jespersen
-
Maryna Sasunkevich
55
55
2
dorthe windeleff
-
jane diederichsen
44
44
3
Louise Larsen
-
Rikke Thomassen
36
36
4
Thuy Vu
-
Lotte Christensen
32
32
5
Cirkeline Varming
-
Pernille Witt
29
29
6
Tuuliki Andersen
-
Eva Barkler
26
26
7
Lea Grønager
-
Nanna Kristensen (søgt wild card til 1. division)
24
24
8
Lisa Landvogt
-
Ida Andersen
21
21
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Trine Bang
-
Anne Søndergård
29
29
2
Emma Nielsen (U16)
-
Astrid Mellmølle (U16)
24
24
3
Randy Mortensen
-
Christina Maxwell
19
19
4
Nina Christiani
-
Lise Lindø
17
17
5
Louise Fechtenburg
-
Sara Seir
15
15
6
Lene Arensdorff
-
Line Fog Korntved
13
13
7
line christensen
-
Jane Kristensen
11
11
8
annie bang
-
lise andersen
10
10
3. Division pulje 1 (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Anne Monnerup
-
Mika Gutsche
15
15
2
Anna Sørensen
-
Freja Foged
11
11
3
Victoria Lippmann
-
Christine Baum
9
9
4
Anna Gabs
-
Wendy Holm
8
8
5
Grith Pedersen
-
sigrid Alison Rytz
7
7
6
Maria Wieborg
-
Lina Dubina
6
6
7
Hanne Larsen
-
jeanette pedersen
5
5
8
Sara Sivesgaard
-
Merete Lund
4
4
3. Division pulje 2 (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Kirstine Keller
-
Janne Krejbjerg
15
15
2
Hanne Madvig
-
Mette Sørensen
11
11
3
Jonna Sørensen
-
Julie Jensen
9
9
4
Stine Ørnsholt
-
Anne Tune
8
8
5
Tanja Hansen
-
Rasa Sklizmantaite
7
7
6
Sarah Jørgensen
-
Signe Iversen (søgt wild card til 2. division)
6
6
7
Lærke Bjerg
-
Lynn Hipp
5
5
8
Teresa Nielsen
-
Pernille Laursen
4
4
4. division pulje 1 (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Jenifer Clausell
-
Lene Madsen
7
7
2
Thea Lykkegaard Møller
-
Anne Sofie Ravn
6
6
3
Sacha Bagge
-
Astrid Becker-Larsen (ønsker 4. division)
5
5
4
Laura Jensby-Line Overgaard
4
4
5
Marianne Overgaard
-
Frederikke Fechtenburg
3
3
6
Christiane Gudsøe
-
Sallie Langæble
2
2
4. division pulje 2 (6 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Randi Fechtenburg
-
Ulla Haue-Pedersen
7
7
2
Anna Sliwinska
-
jannie Kjær-madsen
6
6
3
Maria D'Souza
-
Linda Wirmark
5
5
4
Mette Mikkelsen
-
Thora Møller
4
4
5
kia jørgensen
-
Annabell Wallin Steengaard
3
3
6
Else Haun
-
Trine Kjeldsen
2
2
2P Herrer
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Andreas og Søren
-
-
2
Lyø / Lyø
-
-
3
Kjeldsen
-
-
4
Sandbanden
-
-
5
O'town Downtown
-
-
6
Nordskoven Beach
-
-
7
SKIF
-
-
8
Boomstang & Svingarm
-
-
9
Morten og Lars
-
-
10
Thy United
-
-
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Knudsen & Hollesen
-
-
2
Spile
-
-
3
Ronni og Mikael
-
-
4
Sons of Beaches
-
-
5
Stein & Brinck
-
-
6
Jordfædrene
-
-
7
Kongerne af Jels
-
-
8
Bernberg & Bernberg
-
-
2P Damer (rækken oprettes ikke)
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
2P Mix
Pulje 1
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Gråhjort
-
-
2
Mikkel & Ida
-
-
3
Blandede Bolcher
-
-
4
Fiskelars
-
-
5
Flyt din hånd John
-
-
6
ET1
-
-
7
Tekoppen og røveren
-
-
8
Blood sweat & beers
-
-
Pulje 2
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Marie og Martin
-
-
2
Go Nuts
-
-
3
Nuka og Peter
-
-
4
Quick and Dirty
-
-
5
Jon og Vivi
-
-
6
Charming
-
-
7
Hanne og Michael
-
-
8
Emdrups Stjerne
-
-
9
Os2
-
-
10
Annette og Claus
-
-
11
De Glade Jyder
-
-
12
Mors Hammer
-
-
Ungdom herrer U14/U16/U18 (rækken oprettes ikke)
U18
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
U16
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
U14
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
Ungdom damer U14/U16/U18
U18
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Freja Barkler (U18) - Sif Barkler(U16)
-
-
2
Clara Windeleff (U14) - Kathrine Brinck (U16)
-
-
3
Josefine Lyholm (U16) - Nikoline Traun (U16)
-
-
U14
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lea Føns (U14) - Signe Fyhn (U14)
-
-
2
Liva Kjøller Jensen (U14) - Marie Krogh-Meibom (U14)
-
-
3
Cille Als (U14) - Agnes Mellmølle (U14)
-
-
4
Nina Himmerslev (U14) - Frida Lyø (U14)
-
-
5
Mille Berthou(U14) - Kirstine Tvarnø (U14)
-
-