Udskriv
Forside
>
Turneringer og resultater
>
Beachstævner
>
Randers Challenger
Randers Challenger
Elite/division Herrer
Elite/division Damer
Aktuelle beachstævner
Elite/division Herrer
Elitedivison (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lars Mayland
-
Christopher Hansen
157
157
2
Daniel Jonassen
-
Morten Overgaard
135
135
3
markus sørensen
-
Martin Trans Hansen
119
119
4
Casper Bjerg
-
Nikolaj Grove
103
103
5
nick jensen
-
Jacob Stormly
92
92
6
Allan Holck Andersen
-
Kim Christiansen
75
75
7
Mads Steffens
-
Jonas Vestergaard
67
67
8
Martin Olafsen
-
Rasmus Hansen
61
61
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Sven Beyersdorff
-
Nikolaj Christensen
92
92
2
Patrick Jørgensen
-
Nicolai Jørgensen
67
67
3
thor wind
-
Morten Andersen
55
55
4
David Bording
-
Jorge Rodriguez
49
49
5
Mads Hilligsøe
-
Tue Petersen (søgt wild card til 1. division)
44
44
6
Henrik Larsen
-
Poul Anker Christensen
40
40
7
Søren Boelt Kristiansen
-
Jonas Ejsing
36
36
8
Jesper Landbo
-
frederik muchitsch
32
32
2. division (9 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Nichlas Daugaard
-
Christian Jensen
44
44
2
Martijn Van Der Aa
-
Jim Pedersen (søgt wild card til 1. division)
36
36
3
Kristian Thougaard
-
Thomas Gribsholt-Beck
29
29
4
Anders Jakobsen
-
Morten Staal
26
26
5
Michael Søvsø
-
Tonny Andersen
24
24
6
Jens Møller
-
Steffen Vestergaard
21
21
7
Andreas Gormsen
-
Jeff Jørgensen
19
19
8
Jakob Jensen
-
Frederik Foss
17
17
9
Jørgen Nielsen
-
Morten Pedersen
15
15
Elite/division Damer
Elitedivison (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Helle Søndergård
-
Line Hansen
157
157
2
Emilie Glad Bak
-
Simone Marie Hansen
135
135
3
Lulu Lyngholm
-
Line Høst
119
119
4
Lydia Jørgensen
-
Signe Haaning
103
103
5
Jannie Rasmussen
-
Marie Kristoffersen (søgt wild card til eliterækken)
92
92
6
Maria Tyndeskov
-
Tenna Donslund
75
75
7
Lisa Klemm
-
Sara Søndergaard
67
67
8
Anya Tolstoy
-
Amanda Andersen
61
61
1. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Rikke Thomassen
-
Louise Bertelsen
92
92
2
Sandra Tolstoy
-
Johanna Nilsson
67
67
3
Michelle Hemmingsen
-
Marie Finnerup
55
55
4
Louise Larsen
-
Livia Sebök
49
49
5
Marie Jensen
-
Christina Brandt
44
44
6
Sara Stief
-
Frederikke Jensen
40
40
7
Katja Eriksen
-
Sasja Thrane
36
36
8
Siv Lajlev
-
Sofie Skov
32
32
2. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Lea Grønager
-
Nanna Kristensen
44
44
2
Thuy Vu
-
Lotte Christensen
36
36
3
Charlotte Lykkegaard
-
Jane Kristensen
29
29
4
lise andersen
-
Inge Andersen
26
26
5
Helle Nielsen
-
Charlotte Jepsen
24
24
6
Hanne Madvig
-
Anne Nielsen
21
21
7
mette Steffens
-
Cecilie Steffens
19
19
8
Tove Ørtved
-
Jette Olesen
17
17
3. division (8 hold)
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
1
Karina Linde
-
Signe Iversen
24
24
2
Line Fog Korntved
-
Janne Krejbjerg
19
19
3
Maja Landberg Sørensen
-
Teresa Nielsen
15
15
4
Grith Pedersen
-
Tanja Hansen
13
13
5
Gitte Kring
-
Wendy Holm
11
11
6
Maria Wieborg
-
Pernille Laursen
9
9
7
Julie Jensen
-
Anna Moos Jensen
8
8
8
Sara Sivesgaard
-
Christina Selle
7
7
Deltager ikke pga. international turnering
Pl.
Holdnavn
Rang.P
Seed.P
-
Cecilie Olsen
-
Eva Bang
-
-